Podrobné informace

  • 30 - 31 °C červenec / srpen *
  • 25 - 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Golden Bay, zlatá a zdařilá dovolená ve Středomoří

Vyhlášená pláž a rekreační zóna Golden Bay se ukrývá ve stejnojmenné zátoce Středozemního moře, jejíž originální pojmenování zní Ir-Ramla tal-Mixquqa. Najdete ji na severozápadě kouzelného ostrova Malta. Nejbližší obcí je nevýrazná Manikata, administrativně spadající pod velké turistické centrum Mellieha. Hlavní město Valletta je odsud vzdáleno slabých 20 kilometrů, mezinárodní letiště leží jen o kousek dál.

Golden Bay a možnosti koupání na Zlaté pláži

Golden Bay je skvělým místem pro dovolenou s menšími dětmi. Může za to nejen zdejší krásná písečná pláž, ale i kvalitní ubytovací kapacity a řada zábavních atrakcí v okolí. Na své si tu ovšem přijdou i milovníci historie, sportu a díky příjemnému středomořskému počasí vůbec všichni zájemci o pohodový pobyt plný koupání a slunění.

Pláž Golden Bay patří k nejvyhlášenějším úsekům maltského pobřeží. Velkou zásluhu na tom má její písečný povrch – většina zdejších pláží je kamenitých, nebo je ohraničují romantické, avšak strmé útesy. Golden Bay (maltsky Il Mixquqa, dříve též Military Bay) je necelých 200 metrů dlouhá a přes 50 metrů široká. Do průzračně čisté vody klesá jenom zvolna a nechybí rozsáhlé turistické služby včetně dozoru plavčíka.

Pokud se vám pláž bude zdát přeplněná, můžete se vydat jižněji a vybrat si jednu ze dvou dalších pěkných a písečných pláží Ghajn Tuffieha Bay a Gnejna Bay.

Další rekreační střediska poblíž Golden Bay

Zajímavosti v okolí Golden Bay

Golden-Bay.jpg

Autobusem se z Golden Bay dostanete do Sliemy i Valletty, což se může hodit nejen při výpravách za památkami, ale i za nákupy do velkých obchodů. Základní turistické vybavení samozřejmě najdete v místních hotelech. Pokochejte se jedinečnou přírodní scenérií, kterou vytváří krajina na březích Golden Bay. Její dominantou jsou nejrůznější skalní útvary, doplněné starobylými hrádky, pevnůstkami a jinými stavbami.

Několik nápadů na výlety po Maltě:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Golden Bay

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.