Katakomby

Lokalita: Malta Malta Katakomby
Typ: Historické místo

Náš názor

Katakomby pod Maltou

Maltské podzemí je jeden neuvěřitelný svět s celou řadou tajemství. Vstupte do říše, o které i seriózní vědci tvrdí, že může souviset s neznámými tvory a civilizacemi, s cestou do středu Země nebo dokonce s mimozemšťany. Faktem zůstává, že velká část těchto podzemních prostor byla v minulých desetiletích úřady z rozličných důvodů uzavřena či zasypána.

Nejznámější částí podzemí na Maltě je Hypogeum Hal Saflieni (UNESCO) na předměstí hlavního města Valletty. Druhým turisticky vyhledávaným cílem jsou mnohem mladší křesťanské katakomby sv. Pavla a sv. Agáty v Rabatu.

Naslouchejte příběhům katakomb, kterým se budete zdráhat uvěřit

S maltskými katakombami se váže celá řada legend o ztracených badatelích, studentech a školních výpravách, v naprosté většině smyšlených. Zároveň je třeba si uvědomit, že obě zmíněné památky jsou pouhou součástí mnohem složitějšího, a dosud jen velice málo prozkoumaného systému, který zahrnuje desítky kilometrů chodeb, ohromné sály, schodiště, tajné průchody, labyrinty a další prostory.

O tom, jak jsou komplexy katakomb propojeny s maltskou historií a zároveň poměrně neznámé, svědčí například osud podzemního města Dinglí-Klipp. Po několika staletích jeho budování v něm ve vrcholném středověku žilo až několik tisícovek obyvatel (nazývaných troglodyté), přesto bylo v polovině 19. století nenávratně zničeno britskou armádou…

  • Neváhejte tedy a navštivte katakomby na Maltě.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím