Písek, vlny a klid, to jsou nejkrásnější pláže v Maroku

Tiché a poklidné liduprázdné zátočiny mezi skalisky s nádhernými scenériemi, předlouhé písečné kosy omývané vysokými vlnami, čisté a upravené luxusní pláže s plným servisem v turistických resortech. V Maroku vás okouzlí snad všechny myslitelné typy pláží, jako stvořené pro opalování, koupání a rozličné druhy vodních sportů.

Plaze-v-Saidii.jpg

Proč vyzkoušet dlouhou pláž Saidia

Velmi populárním resortem na pobřeží Středozemního moře, vhodným nejen pro rodiny s dětmi, je Saidia. Voda zde má vyšší teplotu než v Atlantiku a čeká tady na vás spousta skvěle vybavených a udržovaných pláží, spojených v jeden několikakilometrový pás (plage Saidia), nejdelší v celém Maroku. Směrem od západu na něm leží několik významných bodů jako Cap de l´Eau, ústí řeky Mulúja, moderní marina Saidia a státní hranice s Alžírskem.

Relaxujte na pláži v Agadiru

Pláž Agadir ve stejnojmenném letovisku v jihozápadním Maroku pokrývá zlatavý písek a obklopuje ji čarokrásná, mírně zvlněná krajina. Díky tomu tolik netrpí atlantickými větry a voda je zde po většinu roku velmi poklidná. Pláž táhnoucí se v délce asi 7 kilometrů od agadirské mariny až ke golfovému areálu u ústí řeky Sous je pravidelně udržovaná, hlídaná a na dosah malebného města, pulsujícího typickou marockou pohostinností.

Plaze-v-Agadiru.jpg

Užijte si koupání a vodní sporty na plážích v Essaouiře

Vyhlášený ráj surfařů s mimořádně bouřlivými vlnami, to je několik set metrů široká pláž Essaouira. Jedná se v podstatě o nádherný přímořský park s mnoha plácky pro míčové hry a půjčovnami vybavení pro surfing a kitesurfing. Přiléhající město Essaouira platí za centrum rukodělných řemesel a odvezete si odtud mnoho originálních suvenýrů.

Projděte se po plážích Casablancy

Krásné pláže podél Casablancy pokrývá tmavě hnědý písek a často poskytují dokonalý servis. Vybírat můžete z tichých zátočin i z větrem bičovaných lokalit s obrovskými vlnami. Asi nejvyhlášenějším místem v této oblasti je pláž Ain Diab, populární především mezi milovníky surfování.