×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Doprava po Mauriciu

Mauricius-Plavba-katamaranem-na-Mauriciu.jpg

Po Mauriciu se lze dopravovat hned několika způsoby, přičemž se samozřejmě liší doba cesty, komfort i cena.

Letadlem

Velmi rychlým, ne ale nejlevnějším, způsobem, jak se dostat z jednoho konce ostrova na druhý, je letadlo. Na Mauriciu je jedno mezinárodní letiště a další čtyři menší.

Autem

Mauricius je zemí s moderní infrastrukturou. Podél pobřeží jsou nové silnice, nemusíte se tak bát půjčit si auto a vypravit se za poznáváním ostrova po vlastní ose. Autopůjčoven je po ostrově mnoho. Doporučujeme udělat si pro jistotu cenové srovnání a posléze samozřejmě důkladně přečíst smlouvu o pronájmu. Zpravidla je nezbytné prokázat se platným cestovním pasem a mít mezinárodní oprávnění k řízení vozu.

Dopravní předpisy

Na Mauriciu se jezdí vlevo, přednost v jízdě se dává vždy zprava. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo ni pak 80 km/h. Jízda může být často nebezpečná vzhledem k chování místních obyvatel na silnicích, proto opatrnosti není vůbec na škodu. Na mnoha místech chybí navíc ukazatele a jiná dopravní značení. Také se doporučuje myslet na dostatek benzínu, jelikož benzínové pumpy od sebe bývají poměrně daleko. 

Stopování

Pokud vás napadla myšlenka cestovat po ostrově stopem, rychle na ni zapomeňte. Riziko hrozí i na Mauriciu. Tak proč si kazit dovolenou.

Taxi

Taxi je pravděpodobně nejdostupnější a cenově velmi výhodný způsob dopravy. Mnozí řidiči si s vámi také rádi popovídají nebo ochotně poradí, kam se podívat, či kam zajít třeba do restaurace. Stejně jako jinde ve světě, bývají stanoviště na letištích a u hotelů. Neuděláte chybu, pokud se na ceně budete chtít domluvit ještě před cestou.

Autobusem

Síť autobusových linek funguje napříč celým ostrovem. Obvykle jezdí pravidelné linky od brzkých ranních hodin do as šesté hodiny odpoledne. Autobusy jsou vůbec nejlevnější způsob dopravy na Mauriciu.

Lodí

Z Mauricia na okolní ostrovy se dostanete pohodlně a rychle lodí. Plánujete-li výlet i mimo Mauricius, určitě tento způsob přepravy využijte.


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje