Fauna a flóra na Mauriciu

Mauricius-Potapeni-je-na-Mauriciu-velice-popularni.jpg

Objevte jeden z nejbohatších podmořských světů na Zemi

Původní zvířata dnes na Mauriciu téměř nepotkáte. K těm dovezeným a nejvíce rozšířeným patří jelen, chovaný na maso, makak, promyka a tzv. ovocní netopýři. Na Mauriciu žije i několik druhů vzácných suchozemských i mořských ptáků. Vzhledem k tropickému klimatu se na ostrově daří i plazům, často se setkáte také s gekony a mnoha druhy ještěrek. Želvy jsou vidět už jen v místních botanických a zoologických zahradách.

Zatímco mauricijská souš, zejména kvůli tropickému podnebí, fauně ani flóře příliš nepřeje, oceán je úchvatné rozmanité království stovek druhů pestrobarevných živočichů, z nichž mnozí nežijí nikde jinde na světě.

Původní tropické bujné porosty jsou dnes již vzácností. Z toho mála zůstaly mangrovníky, ebeny a některé druhy přesličníků. Místní vláda se snaží alespoň část původních dřevin a rostlin obnovit, práce je to ale mravenčí a výsledek bude znát za mnoho a mnoho let.

Na ostrově převládají zejména palmy, někde borovice, eukalypty a guave. Typická je také toulitka, která je známá i u nás. Květy připomínají červená srdce se žlutou tyčinkou a leckdo by si řekl, že je to květina umělá.

Nesmíme samozřejmě opomenout exotické ovocné stromy. K nejrozšířenějším patří například ananas a liči.