×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Kuchyně na Mauriciu

Mauricijská kuchyně je směsí indických, čínských, thajských, francouzských a typických kreolských vlivů. Rozmanitost chutí, vůní a barev nadchne nejednoho labužníka.

Co byste při návštěvě Mauricia rozhodně měli ochutnat?

Připravte se, že ať už si objednáte jakékoliv jídlo, pravděpodobně poznáte chuť česneku zázvoru, šafránu, skořice, kardamonu, hřebíčku a curry. Indické koření se tu v mnoha jídlech zkrátka nezapře. Překvapením tak jistě nebude, že jako příloha se tu nejčastěji podává rýže a to na nejrůznější způsoby. Suroviny jsou ale mnohem rozmanitější!

Doporučujeme ochutnat mauricijskou krabí polévku, ryby a dary moře. Věřte, že čerstvost dává jídlům i bez koření naprosto jinou chuť! Pokud na jídelním lístku narazíte na Briani, určitě neuděláte chybu. Okusíte pokrm s jedinečnou harmonií chutí rýže, koření, masa a brambor. Na první pohled chudé jídlo, které ale nemá chybu!

Mauricius-Mauricijska-kuchyne-je-chutna-a-zdrava.jpg

Pokud byste ostrovany požádali, aby vám uvařili něco opravdu typického, pravděpodobně by vás pohostili Dholl puri – plackou s kořením a s náplní z čočky, která se namáčí do mnoha druhů omáček.

Jste-li na maso, nevynechejte hovězí na grilu a drůbeží, Místní způsob přípravy vás nadchne.

Ochutnáte-li místní omáčku, vězte, že byla pravděpodobně připravena z místních rajských „jablíček lásky“, popřípadě česneku, který se ostatně přidává do mnoha jídel.

Jako dezert se většinou jí ovoce, hlavně sladká papája, ananas, mango, melouny, avokádo, ale i hrušky, grep, či guava.  Zkuste také místní sušenky s ovocnou náplní, kokosové koláče, moučníky ze sladkých brambor, nebo šlehačky a pěny s ovocem.

A co k pití?

Kromě čerstvých ovocných šťáv se tu často pije Alouda, nápoj z mořských řas, mléka a ledové tříště. Obvykle se dochucuje například vanilkou, mandlemi, nebo sirupem.

I na Mauriciu se pije pivo. K českému má sice daleko, ale špatné vůbec není. Když si budete moct vybrat, sáhněte po značce Phoenix Beer nebo Blue Marlin. Pokud si potrpíte na něco ostřejšího, vyberte si z místních rumů. Číšník vám jistě dobře doporučí.


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje