Cancún - Riviera Maya - Yucatan

Lokalita: Mexiko Mexiko Cancún - Riviera Maya - Yucatan
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Yucatánský poloostrov, turistický ráj

Poloostrov Yucatán se stal turistickou oblastí číslo jedna celého Mexika. Kromě památek mayské civilizace, které přitahují pozornost laiků i odborníků z celého světa již několik století, vznikla na krásných písečných plážích Karibského moře řada vyhlášených turistických středisek. Stačí jmenovat město Cancún a letoviska Playa del Carmen či Riviera Maya.

Yucatánský poloostrov (španělsky Península de Yucatán) se rozkládá na jihovýchodě Mexika a nachází se na něm státy Campeche, Quintana Roo a Yucatán. Ze tří stran ho omývá moře (Karibik a Mexický záliv), na jihu do něj zasahuje i území států Guatemala a Belize. Má rozlohu 181 tisíc kilometrů čtverečních a osídlený je především podél pobřeží. Ve vnitrozemí ho pokrývají četné pralesy.

Lákadla poloostrova Yucatán

Původně Yucatán tvořil součást mayských říší, ovšem roku 1517 se zde vylodil mořeplavec Francisco Hernández de Córdoba a do roku 1697 si ho Španělé zcela podmanili. Současná nejlidnatější města jsou Mérida (americké hlavní město kultury 2001) a Cancún (nejvýznamnější rekreační centrum Mayské riviéry).

Na Yucatánském poloostrově se nachází množství jedinečných návštěvnických atrakcí. Plochou největší, avšak zároveň turistům nepříliš přístupný, je kráter po dopadu meteoritu Chicxulub, který měl zhruba před 66 miliony let na svědomí vymření dinosaurů. Za vidění určitě stojí i některá z mnoha archeologických lokalit s pyramidami jako Chichén Itzá, Tulum nebo Calakmul. Z přírodního bohatství vyniká ostrov Cozumel, jeskyně zvané cenotes a deštné pralesy.

  • Neváhejte tedy a navštivte poloostrov Yucatán v Mexiku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím