×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Velikost a obyvatelstvo Mexika

Mexiko je rozlehlým státem v Severní Americe. Rozprostírá se mezi USA, s nimiž má společnou severní hranici, na jihu sousedí s Guatemalou a Belize. Západní část země omývá Tichý oceán, východní pobřeží Mexický záliv. Rozloha Mexika činí téměř 2 milióny kilometrů čtverečních, jeho metropolí je velkoměsto Mexico City (9 miliónů obyvatel).

Popocatepetl je nejznámější, nikoliv nejvyšší

Mexickou krajinu protínají ze severu na jih Kordillery, dělené dále na masivy Východní Sierra Madre, Západní Sierra Madre a Anahuáckou vysočinu. Nejvyšší horou Mexika je sopka Pico de Orizaba (5 636 m n. m.). Mezi vysokými a divokými horami leží ve vnitrozemí úrodné kotliny s největší koncentrací obyvatelstva - Tolucká a Mexická nížina.

Spojené státy mexické jsou federativní republikou, administrativně členěnou na 31 států a hlavní město. Žije zde přes 125 miliónů lidí, z nichž je 60 procent míšenců španělských kolonizátorů a indiánů, 30 procent etnických indiánů a zbytek tvoří přímí potomci Španělů, takzvaní kreolové. Nábožensky převládají z 90 procent katolíci.

mexiko-Mexicke-pobrezi-je-uzasne-u-Pacifiku-i-Atlantiku.jpg

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím