Dimaníjat

Lokalita: Omán Omán Dimaníjat
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Magické souostroví Dimaníjat

Na první pohled suché a nehostinné souostroví al-Dimaníjat (Ad Dimaniyat) ve skutečnosti kypí životem. Dokonce natolik rozsáhlým a zároveň vzácným, že lokalita požívá ochrany jako přírodní rezervace a v roce 1984 se stala součástí projektu Great Barrier Reef.

Souostroví al-Dimaníjat vykukuje z vod Indického oceánu v oblasti Ománského zálivu. Leží zhruba 16 kilometrů severně od břehů Ománu mezi městy Barka (na západě) a Seeb (Síb), které tvoří okraj aglomerace metropole Muscatu (Maskatu).

Co uvidíte na ostrovech Dimaníjat

Dimaníjat zahrnuje 9 ostrovů s celkovou plochou souše kolem 1 kilometru čtverečního. Pětice z nich nese jméno: al-Džabal al-Kabér (Um as-Sakan), al-Džaun, Hujot, Charába a Um al-Liuaha. Za účelem ochrany přírody je sem přístup zakázán od začátku května do konce října.

Turisté na ostrovy Dimaníjat, z dálky dobře viditelné díky majáku, připlouvají na výletních lodích a člunech především kvůli kempování a 22 potápěčským lokalitám. Těšit se mohou na různé druhy ptactva, několik korálových útesů a mořské želvy.

  • Neváhejte tedy a navštivte Dimaníjat v Ománu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím