1. Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
 2. Omán
 3. Omán
 4. Muscat
 5. Nejkrásnější místa Ománu

Nejkrásnější místa Ománu

 • Popis okruhu
  1. DEN Odlet z Prahy s přestupem do Ománu. 
  2. DEN Pokračování v letu do destinace,  předpokládaný přílet do Muscatu v ranních hodinách. Po vyřízení nezbytných formalit bude následovat začátek okruhu.  Odjezd do staré části města a přístavu Mutrah Corniche, kde kotví soukromé jachty vladaře. Projdete se po nábřeží lemovaném nejstaršími stavbami v Muscatu, ve kterých žili bohatí obchodníci. Následuje prohlídka jednoho z nejstarších tržišť světa, Mutrah souk. Labyrint uliček skrývá obchůdky se skutečnými poklady - nejvzácnější ománská kadidla, stříbrné tepané dýky kandjar, tradiční těžké šperky, zlato, jemné šátky, vonné esence a parfémy. Čilý ruch, vůně a zvuky typické pro arabské tržiště vás zaručeně okouzlí. 
  3. DEN Vydáte se na prohlídku hlavního města Muscat. Nejdříve navštívíte moderní část metropole, které vévodí nejkrásnější mešita v zemi Velká mešita sultána Qaboose. Fascinující stavba je obklopená rozlehlou zahradou, má nádherné bohatě zdobené interiéry a je originálním příkladem současné arabské architektury. Pokračování do oblasti Síbu, návštěva místního trhu. Po prohlídce pokračování do města Barka, kde si budete moci prohlédnout vyhlášený rybářský trh a pevnost. Pokračování do města Nachal, turisty opomíjený poklad. Průjezd oblastí, zastávka na fotku u stejnojmenné vojenské pevnosti a pokračování do podhůří hor, kde se nacházejí horké prameny, oblíbené místo pro koupel místních obyvatel. Závěr dne bude patřit návštěvě ománské luxusní parfumářské manufaktury Amouage. Vyzkoušíte si orientální niche parfémy patřící mezi nejdražší vůně světa. Návrat na hotel v Muscatu.
  4. DEN Dopoledne přejezd do oblasti tzv Ďáblovy díry - Bimmah Sinkhole, kterou tvoří propadlá jeskyně naplněná vodou. Ománci toto místo nazývají Místo padlé hvězdy. Zajímavý přírodní úkaz, kde si kromě pořízení hezkých fotografií můžete i zaplavat v tyrkysové vodě. Následuje zastávka u ústí jednoho z nejkrásnějších wádí v Ománu, kaňonu Wádí Shab. Je vklíněn do divokého skalnatého pobřeží a horské prameny tu vytváří nádherné přírodní scenérie. Podle časových možností a dispozic účastníků krátká procházka ve wádí. Fakultativně oběd v místní restauraci u pláže a přejezd do starého města Sur s námořním muzeem pod širým nebem a tradiční loděnicí, kde se dodnes ručně vyrábí pýcha Ománu, dřevěné lodě dhow. Poslední zastávkou tohoto dne bude nejvýchodnější místo sultanátu, přírodní rezervace Raas Al Hadd. Každoročně sem připlouvá velké množství želv karet, aby na zdejších plážích nakladly svá vejce. Budete ubytováni v blízkém hotelu a ve večerních hodinách se podíváte na jedno z míst, kde želvy, s trochou štěstí, budete moci pozorovat.
  5. DEN Opustíte pobřeží a pojedete do tajemného ománského vnitrozemí. Zastavíte se v malém městečku Al Kamilse starými strážními věžemi a malým tržištěm, kam beduíni z pouště jezdí nakupovat zásoby. Po kraji pouště kolem oranžových dun pojedete dál do okouzlujícího Wadi Bani Khalid. Křivolaká cesta mezi horskými úbočími vás zavede do dlouhého řečiště, obklopeného vesnicemi a úrodnými plantážemi. Voda vytékající z několika pramenů je zachycována v průzračných jezírkách, k nimž se dostanete po četných pěšinkách a můstcích. V průzračné vodě se můžete i vykoupat. Poté následuje výlet do překrásné pouště Wahiba (též Sharqiya) Sands, kde si můžete vychutnat jedinečnou atmosféru arabské pouště jako z pohádek Tisíc a jedna noc. Seznámíte se se způsobem života beduínů, kteří zde stále žijí a starají se o svá stáda velbloudů. Večeře a nocleh v pouštním kempu s pozorováním západu slunce a sjížděním pouštních dun ve vozech 4x4 je vždy skvělým zážitkem. Fakultativně jízda na velbloudech nebo čtyřkolkách.
  6. DEN V pouštním kempu odjezd do oblasti Dakhiliyah, kde se nachází největší množství hradů, pevností a strážních věží v Ománu. Nejprve navštívíte hrad Jabreen, který stojí osamoceně na pusté pláni na pozadí horského masivu Jabal Akhdar. Jemná výzdoba interiérů a zdobené dřevěné stropy patří k nejkrásnějším v zemi. Následuje krátký přejezd do Bahly, města hrnčířů a čarodějů. Bahle vévodí obrovská, nově opravená hliněná pevnost, zapsaná na seznamu UNESCO, s přilehlým tržištěm a pověstmi opředenou zdí. Po prohlídce rozlehlé pevnosti pojedete do podhorského městečka Al Hamra, které se pyšní rozsáhlým komplexem původních hliněných staveb. Z některých se dochovaly jen krásné zdobené dveře, jiné znovu ožily a slouží jako muzeum nebo stylové ubytování pro turisty. Zastávka na fotografování na vyhlídce nad městečkem, v dálce uvidíte i nejvyšší ománskou horu Jabal Shams. V odpoledních hodinách ubytování v hotelu v Nizwě.
  7. DEN Krátký přejezd do historického centra města Nizwa, které bylo po dlouhou dobu hlavním městem Ománu, sídlem imámů a náboženské školy. Město, obklopené zelenými palmovými háji, si dodnes zachovává původní středověkou atmosféru. V Nizwě se také nachází nejdelší systém zavlažovacích kanálů v zemi (falaj), který přivádí vodu z blízkých hor. Zde si prohlédnete exteriéry impozantní pevnosti ze 17. století, které dominuje 40 metrů vysoká kulatá věž. Prozkoumáte vyhlášený souk, nejznámější tržiště v Ománu. Na rozdíl od tržnice v Mutrah tady najdete především datle, koření, zeleninu, ovoce, růžovou vodu, jemné stříbrné šperky a v některých dnech i domácí zvířata. Cesta vás dále zavede do vesnice Birkat al Mawz, malé palmové oázy na úpatí hor Jabal Akhdar, kde si prohlédnete zbytky původních hliněných obydlí, někdy i částečně obydlených, a funkční vodní kanál falaj. V odpoledních hodinách návrat do Muscatu, ubytování a večeře v hotelu. 
  8. DEN Individuální volno v hotelu, Volno můžete využít ke koupání na blízké soukromé pláži, procházce po přilehlé moderní marině nebo po četných parcích a zahradách čtvrti Al Mouj. V bezprostřední blízkosti hotelu je mnoho kaváren, restaurací a obchodů a k dispozici je shuttle bus do nákupního centra, za malý poplatek.
  9. DEN Předpokládaný odlet z Muscatu v časných ranních hodinách s přestupem, předpokládaný přílet do Prahy v brzkých odpoledních hodinách.
 • Cena zahrnuje
 • CENA ZAHRNUJE: leteckou přepravu Praha - Muscat- Praha s přestupem, letištní taxy a další poplatky, transfer letiště-hotel-letiště, 7 nocí v hotelu***/****, 7x snídani,  7x večeři, Program v poušti: ubytování v bungalovech nebo pevných stanech s vlastním sociálním zařízením v kempu, auta 4x4 při programu v poušti – transfer z a do kempu, vyjížďka na západ slunce, dopravu a vstupy dle programu, služby česky mluvícího průvodce

  CENA NEZAHRNUJE: cestovní a covid pojištění, spropitné, vízu, – v současné době je poplatek za víza pro občany EU zrušený (u pobytu do 10 dnů), jízda čtyřkolkách v poušti cca 25 USD/30 minut

 • Poznámka
 • MINIMÁLNÍ POČET ÚCASTNÍKU: 15

  FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATKY:1lůžkový pokoj 

Fotogalerie

 • Muttrah Muscat
 • Rybaři
 • Muscat Gate
 • Grand mosque Musca
 • Wadi Bani Khalid
 • Muscat
 • Al Qubrah Mosque