Příroda Algarve

Za pozorováním ptactva, jehož zástupci čítají v Algarve bezmála na 170 druhů, doporučujeme výlet k úpatí pohoří Serra do Caldeirao. Přibližně 21 kilometrů severozápadně od Loulé se tyčí vrchol Rocha de Penna. Na jeho stráních rostou překrásné orchideje, narcisy a cisty. A pokud budete mít štěstí, spatříte lišky a promyky, vzácně též výra velkého, orla jestřábího nebo káně lesní.

Algarve-Nadherna-portugalska-krajina.jpg

Fauna Algarve

V Algarve volně žijící zvěř nepotkáte, přesto zde můžete spatřit druhy, které jste možná ještě nikdy neviděli. Jedním z těchto bizarních zástupců živočišné říše je například chameleon obecný. Tento menší plaz dokáže hýbat každým okem zvlášť, a když vyplázne jazyk, je i jednou tak dlouhý. Pro necvičené oko je téměř neviditelný, jeho kůže totiž umí perfektně splynout s okolím.

Ptactvo

Dalším výjimečným obyvatelem Algarve je slípka modrá. Má červené nohy i zobák a její lesklé peří hraje barvami mořských hloubek. Patří k nejvzácnějším evropským ptákům. Pokud budete chtít slípku vidět na vlastní oči, vyrazte k jezeru na přírodní stezce Sao Lourenço.