Camara de Lobos

Lokalita: Portugalsko Madeira Camara de Lobos
Typ: Město

Náš názor

Camara de Lobos, přístav jako malovaný

Rybářskou vesnici Camara de Lobos maloval sám Winston Churchill, který v 50. letech na Madeiře pobýval. Jeho jméno nesou bary, restaurace i místo u hlavní silnice na východ od přístavu, kde si velký státník vždy postavil stojan. Poznáte ho podle pamětní desky.

Camara de Lobos (cca 17 tisíc obyvatel) se již pomalu stává součástí aglomerace hlavního madeirského města Funchalu, na jehož západním okraji leží. Z jihu obec omývá Atlantský oceán, severním směrem se ve vnitrozemí vypínají nejvyšší ostrovní hory Pico Ruivo (1 862 m n. m.) a Pico das Torres (1 851 m n. m.).

Jak chutná tkaničnice černá z Camary?

Víska Camara de Lobos je jedním z hlavních center lovu šupinoploutevce černého (peixe espada), který nechybí na žádném jídelním lístku na Madeiře. Rybáři žijí v přízemních obydlích podél přístavního nábřeží.

Kromě britského premiéra navštívila Camara de Lobos také rakouská císařovna Sissi. A západně od vesnice se tyčí Cabo Girao, s 580 metry jeden z největších útesů na území Evropské unie. Z vyhlídky na jeho vrcholu se dolů k pobřeží pohodlně dostanete kabinovou lanovkou – pokud však netrpíte akrofobií.

  • Neváhejte tedy a navštivte Camara de Lobos na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím