Katedrála Sé

Lokalita: Portugalsko Madeira Katedrála Sé
Typ: Náboženské stavby

Náš názor

Katedrála Sé, sakrální srdce Madeiry

Pozdně gotická katedrála Sé z 16. století je jednou z mála staveb, které zůstaly od prvních dnů kolonizace Madeiry téměř nedotčeny. Dokumentuje více jak 500 let trvající dějiny evropské přítomnosti na ostrově a je jednou z několika zdejších skutečně historických památek.

Katedrála Sé (plným portugalským názvem Sé Catedral de Nossa Senhora da Assunç~ao) se tyčí v čele bulváru Avenida Arriaga uprostřed hlavního ostrovního města Funchalu. Je to jenom kousek od břehů Atlantského oceánu, náměstí Praça da Autonomia a kláštera svaté Kláry (Convento de Santa Clara).

Poklady v chrámu Sé

Stavba trojlodní katedrály Sé začala v devadesátých létech 15. století podle plánů architekta jménem Gil Enes. Dokončena byla v roce 1514, věž o 4 roky později. Jejím patronem je Panna Marie.

Uvnitř vás zaujme především strop vykládaný dřevem (znázorňující světce, věštce a apoštoly) či chórové lavice. Kvůli tmavému interiéru si je však nelze dobře prohlédnout. Katedrála ukrývá i jedno z mistrovských děl Manueliny Portugalské, stříbrný procesní kříž věnovaný portugalským králem Manuelem I.

  • Neváhejte tedy a navštivte katedrálu Sé na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím