Ribeira Brava

Lokalita: Portugalsko Madeira Ribeira Brava
Typ: Historické místo

Náš názor

Nezapomenutelná Ribeira Brava

Menší, avšak oblíbené rekreační středisko Ribeira Brava se rozkládá na slunném jihu ostrova. Pyšní se krásnou a bezpečnou oblázkovou pláží, rybářským přístavem, etnografickým muzeem a kostelem Sao Bento. A samozřejmě nádhernými výhledy z okolních prudkých svahů.

Okresní město Ribeira Brava (asi 5 tisíc obyvatel) se nachází uprostřed jižního pobřeží Madeiry. Nejbližší obcí na západě je Ponta do Sol, na východě Quinta Grande a Camara de Lobos. Do metropole Funchalu je to po silnici zhruba 25 kilometrů.

Tipy na výlet do Ribeira Brava

Obec zabírá nejjižnější část údolí řeky Ribeira Brava (Divoká řeka) v místě, kde se rozšiřuje a říčka ústí do Atlantického oceánu. Opačným směrem, do vnitrozemí, vede z Ribeira Brava silnice až do Sao Vicente na úplném severu ostrova. Dostanete se po ní k pralesu Laurisilva i k náhorní plošině Paul da Serra.

Kostel Sao Bento na hlavním náměstí Ribeira Brava patří k nejzachovalejším na Madeiře. Vybudován byl v 16. století a z této doby pochází také jeho výzdoba jako kazatelna dekorovaná motivy divé zvěře, vlámská malba Narození Páně či dřevěná plastika Panny Marie. Vyhlídka Faja dos Padres nedaleko města je dostupná lanovou dráhou.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ribeira Brava na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím