Santana

Lokalita: Portugalsko Madeira Santana
Typ: Architektura

Náš názor

Skanzen Santana, živý doklad madeirské historie

V Santaně stojí bezmála stovka doškových trojúhelníkových domků zvaných palheiros, trojúhelníkové doškové kravíny a řada dalších venkovských budov. Několik z nich je v rámci tematického parku Parque Temático da Madeira zpřístupněno široké veřejnosti a turistům. Jsou dokladem zajímavé historie i kultury ostrova.

Santana (zkrácenina ze Santa Anna) se ukrývá nedaleko severního pobřeží Madeiry, asi 10 kilometrů od Porto da Cruz a 30 kilometrů od Sao Vicente. Po silničce vedoucí jihozápadním směrem se rychle dostanete na parkoviště u Achada do Teixeira, ze kterého začíná nejlehčí trasa na Pico Ruivo, nejvyšší horu ostrova.

Aktivity v Santaně

Červené, dnes většinou opuštěné domky palheiros původně obývali madeirští pastevci a po vypasení pastviny bývaly přesunuty na jiné místo. Nejstarší z nich pochází z 16. století, nejmladším není ani sto let.

Santana žije také bohatým kulturním a sportovním životem. Vždy v červenci se tady pořádá význačný folklórní festival tradiční hudby a tance, zvaný „24 horas a bailar“ (24 hodin tance). Na sportovce čeká několik hřišť, horolezecká stěna nebo bungee jumping. Lanová dráha Rocha do Navio umožňuje dosažení pobřeží Atlantiku pod skalnatým útesem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Santanu na Madeiře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím