Praktické informace Madeira

Covid-19, podmínky cestování Madeira

madeira-I-na-Madeire-dbejte-na-zasady-zdraveho-opalovani.jpg

Připravili jsme pro vás stručný souhrn praktických rad, které by se vám na dovolené na Madeiře mohly hodit. Přečtěte si, jak je ostrov bezpečný, jak fungují pošty, kde vyměnit peníze nebo zda se dámy mohou opalovat "nahoře bez".

Elektrický proud

V elektrické síti je standardní napětí 220 voltů a zásuvky standardního kontinentálního typu.

Voda

Na Madeiře se kvalitní pramenitá voda rozvádí po celém ostrově. Pokud přesto máte obavy vzhledem k jinému složení a ošetření vody, v obchodech si můžete zakoupit vodu balenou.

Bezpečnost a kriminalita

Krádeže na Madeiře

Madeira je pro turisty jednou z nejbezpečnějších destinací na světě. Ke krádežím může někdy dojít v chudinských čtvrtích. Raději nikdy nenechávejte nic cenného v automobilu, a to ani v kufru. Cennosti uložte do hotelového trezoru nebo na recepci. Každou krádež musíte ohlásit na policii do 24 hodin. Nezapomeňte si poté pro pojišťovnu vyžádat
policejní protokol. 

Osobní věci a doklady mějte vždy v trezoru!

Hotel nezodpovídá za peníze, cenné předměty a další osobní věci volně uložené v pokoji. Ani pojišťovna nehradí ztrátu peněz, šperků, šeků a jiných cenných předmětů. Pokud si chcete cokoliv bezpečně uložit, využijte bezpečnostní trezor.

Ztráta nebo poškození zavazadel

Pokud zjistíte, že se vaše zavazadlo během přepravy poškodilo nebo jeho obsah není v pořádku, kontaktujte leteckou společnost nejpozději do 7 dnů. Po tomto termínu vám škoda nebude nahrazena. 

Opalování na Madeiře

Ačkoliv je na Madeiře příjemné letní počasí a úmorná vedra tu v podstatě nezažijete, bez kvalitních opalovacích krémů se můžete rychle spálit. Samozřejmostí by měla být pokrývka hlavy a dodržování pitného režimu během celého dne. Co se týče opalování „nahoře bez“, vezměte na vědomí, že většina obyvatel je katolického vyznání a nahota na veřejnosti se nesetkává s pochopením. Dokonce vám může hrozit i poměrně vysoká pokuta.

Jazyky, kterými se na ostrově hovoří

Úředním jazykem je portugalština. Původně vznikla z latiny a spolu se španělštinou, francouzštinou, italštinou nebo rumunštinou patří do skupiny románských jazyků. Připravili jsme pro vás malý praktický slovníček, se kterým se naučíte základní slovíčka a nejčastější portugalské fráze.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím