Atény

Lokalita: Řecko Chalkidiki + Olympská riviera Atény
Typ: Město

Náš názor

Atény, hlavní město Řecka

Slavnou řeckou metropoli, mocný starověký stát a kolébku antické kultury Atény určitě není třeba nijak zvlášť představovat. Nalézají se zde jedny z nejstarších a nejzachovalejších památek úsvitu vyspělé civilizace, které každoročně lákají tisíce turistů z celého světa.

Athény naleznete v jižním Řecku na poloostrově Attika u východního břehu Saronského zálivu. S okolními přidruženými městy jako Chalandri, Pireus, Kalithea, Egaleo a Nikaia vytvářejí mohutnou aglomeraci, jež čítá téměř 4 milióny obyvatel.

Vyfoťte si nejslavnější antické památky

Založení Atén se datuje do 3. tisíciletí před naším letopočtem. Postupně se zde vyvinul silný městský stát a jedna z nejvyspělejších starověkých kultur, jejíž odkaz dodnes ovlivňuje celou Evropu. Město se pyšní mnoha zachovalými, unikátními svědky antické historie.

Slavné náboženské centrum Akropolis s řadou chrámů pochází z 5. století před Kristem, ze stejného období je i Dionýsovo divadlo. Hadriánův oblouk tady stojí téměř 2 000 let a chrám Olympeion je nejstarší zachovalý svatostánek v Řecku. Návštěva Athén je fantastickým výletem do dějin starověku.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím