Vergina

Lokalita: Řecko Chalkidiki + Olympská riviera Vergina
Typ: Historické místo

Náš názor

Navštivte řeckou památku Vergina

Významná archeologická lokalita s hrobkami makedonských králů Vergina byla objevena u stejnojmenného městečka roku 1977. Nejlepší nálezy si můžete prohlédnout v místním muzeu. Je zařazena na seznamu světového dědictví UNESCO.

Vergina se nachází v severořeckém kraji Střední Makedonie, asi 30 kilometrů od břehů Egejského moře. Blízko leží okresní město Veria, význačný přístav Soluň je dobře dostupný díky dálnici. Během hodiny se odsud můžete dostat k hranicím Bulharska, metropole Atény je vzdálená necelých 500 kilometrů.

Unikátní vzpomínky na „město koz“ v Řecku

Do 5. století před naším letopočtem byla Vergina pod názvem Aigai hlavním městem Makedonského království. Roku 336 zde zemřel Filip II. Makedonský, otec slavného krále Alexandra Velikého. Novodobé město bylo založeno až roku 1922.

Nikoliv náhodou bývá archeologická lokalita ve Vergině nazývána Královské hrobky. Během dovolené v Chalkidiki tu totiž kromě menšího chrámu uvidíte 4 hrobky, z nichž jedna se označuje jako Persefonina, druhá byla pravděpodobně určena Alexandrovi IV. a třetí Filipovi II. Obsah poslední nám je bohužel zcela neznámý.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím