Soluň

Lokalita: Řecko Chalkidiki + Olympská riviera Soluň
Typ: Město

Náš názor

Vydejte se do Soluně na velkolepý výlet do historie

Druhé největší řecké město a jeden z nejvýznamnějších jihoevropských přístavů Soluň (Thessaloniki) je parádním exkurzem do starověkého i moderního Řecka. V okouzlující směsi se tu na blankytném pobřeží Egejského moře snoubí pompézní antické a byzantské památky s moderní architekturou.

Soluň se rozprostírá u stejnojmenného zálivu na severozápadě poloostrova Chalkidiki v deltě řek Aliákmon a Vardar. Je správním a kulturním centrem řecké Makedonie a v jeho těsné blízkosti se nalézá úchvatný národní park Axios–Loudias–Aliakmonas.

Nejkrásnější byzantské památky v Řecku

Soluň založil kolem roku 315 př. n. l. makedonský král Kassandros, švagr Alexandra Velikého, a v průběhu historie bylo součástí Římské, Byzantské a Osmanské říše. Každá z těchto kultur zde zanechala monumentální stopy v podobě skvostných pamětihodností.

Při návštěvě Soluně uvidíte například 15 UNESCEM chráněných předkřesťanských a byzantských chrámů a monumentů. Patří mezi ně gigantické městské opevnění ze 4. století, bazilika Hagios Demetrios, kostel Acheiropoietos a další. Dominantou města je Bílá věž z 15. století, hostící zajímavé muzeum historie.

  • Neváhejte tedy a navštivte Soluň nedaleko Chalkidiki.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím