×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Řecko
  2. Chalkidiki + Olympská riviera
  3. Místa
  4. Údolí Tempi

Údolí Tempi

Lokalita: Řecko Chalkidiki + Olympská riviera Údolí Tempi
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Poznejte unikátní přírodu v údolí Tempi

Úchvatné řecké údolí Tempi je okázalá desetikilometrová soutěska a přírodní oblast, lemovaná až 500 metrů vysokými útesy, jež jsou přirozeným korytem řeky Pineos. Je to ideální místo pro romantickou turistiku s četnými příležitostmi k volnému lezení.

Údolí Tempi se táhne řeckým regionem Thessalie u antického města Larisa mezi nejvyšší horou země, třítisícovým Olympem na severu, a dalším velikánem Ossa na jihu. Řeka Pineos tu nedaleko údolí ústí do Egejského moře.

Po stopách prastarých bohů Řecka

Tempi je místo opředené starověkými legendami. Bylo údajně domovem Apollonova syna Aristauea, jenž se zde dvořil Orfeově manželce Euridice. V roce 480 př. n. l. se právě zde chystali Řekové poprvé zastavit perskou invazi krále Xerxese, ale po strategickém varování Alexandra Velikého se stáhli.

Na pravém břehu řeky tady kdysi stál chrám boha Apollóna. Na severním konci údolí spatříte mohutnou pevnost Kástro Gónnon, vybudovanou Filipem II. Makedonským. Výlet do údolí Tempi je rozhodně nevšedním zážitkem s nádechem antické mytologie uprostřed kouzelné přírody.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím