Aperi

Lokalita: Řecko Karpathos Aperi
Typ: Město

Náš názor

Objevte vísku Aperi

Vesnička Aperi dýchá atmosférou 19. století – typické domy a kašny vypadají, jako kdyby zamrzly v čase. Za návštěvu rozhodně stojí kamenný biskupský kostel věnovaný Panně Marii, ležící v blízkosti hlavní silnice.

Aperi leží přibližně 8 kilometrů od Pigadie přibližně v polovině Karpathosu a je snadno dostupné přímo z hlavní silnice vedoucí napříč tímto krásným řeckým ostrovem. Nachází se na úbočí hory Hamali ve výšce přibližně 300 metrů nad mořem.

Pohoda v srdci Karpathu

V posledních letech zaznamenala tato malá a útulná vesnička nebývalý rozvoj způsobený tím, že se zde znovu usazují lidé, kteří se vrátili za zámoří. Přiváží s sebou nové zdroje, finance, ale i kulturní zvyky, které se pomalu promítají do běžného života ve vesnici.

V letním období Aperi hostí celou řadu festivalů, přehlídek a slavností. Nachází se zde hotýlky, kavárny a hlavní zajímavosti jsou zříceniny věže pocházející z roku 3 000 př. n. l. Dovolená v Aperi v sobě propojuje moderní vybavenost s kouzlem dávné doby a typickou řeckou architekturou.

  • Neváhejte tedy a navštivte Aperi na ostrově Karpathos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím