Achillion (Ahilio)

Lokalita: Řecko Korfu Achillion (Ahilio)
Typ: Hrad nebo zámek

Náš názor

Achillion, manýristické sídlo evropské šlechty

Pro mnohé Evropany je tou nejpopulárnější památkou řeckého ostrova Korfu palác Achillion. Nechala jej zde koncem 19. století vybudovat jako letohrádek jedna z nejznámějších rakouských císařoven, Alžběta Bavorská zvaná Sissi.

Achillion se rozprostírá v oblasti Gastouri v blízkosti východního pobřeží Korfu u úžiny Notio Steno Kerikas, která jej odděluje od pevninského Řecka. Palác leží jen necelých 10 kilometrů jižně od nádherného hlavního města Kerkyry.

Navštivte okázalý památník rakouské císařovny na Korfu

Okouzlující bílý neoklasický komplex je obklopen úchvatnými zahradami, plnými soch, fontán, odpočívadel a romantických zákoutí. Mnohé interiéry jsou původní a budete mít pocit, jako by tragicky zesnulá císařovna své pokoje právě opustila.

V současné době je zde stálé muzeum připomínající život císařovny Sissi. Nejkrásnějším místem na zámku jsou vyhlídkové terasy s palmami, odkud je krásný výhled na Kerkyru a okolí. Pod zámkem leží na pobřeží (asi 1 kilometr jižně od Peramy) kamenné molo a zbytky mostku, po kterém císařovna vystupovala z lodi přímo k Achillionu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Achillion na ostrově Korfu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím