Angelókastro

Lokalita: Řecko Korfu Angelókastro
Typ: Hrad nebo zámek

Náš názor

Angelókastro, působivý památník Byzance

Vskutku působivé pozůstatky prastaré byzantské citadely Angelókastro jsou jednou z nejvyhledávanějších památek na řeckém ostrově Korfu. Na své si zde přijdou zejména milovníci středověkých dějin a významných, prastarých monumentů.

Angelókastro se tyčí na 300 metrů vysokém skalisku na západním pobřeží ostrova nedaleko známého letoviska Paleokastritsa mezi pitoreskními vesničkami Makrádes a Kriní. V průběhu středověku se zde mnohdy psaly dějiny celého ostrova.

Poznejte významnou pevnost pro obranu Korfu

Pevnost dal postavit koncem 13. století byzantský císař Michael I. a později se stala jedním z významných obranných pilířů Benátské republiky v Jónském moři. V průběhu 16. a 17. století bylo Angelókastro poslední baštou místních obyvatel proti turecké invazi, které také odolalo.

Při návštěvě spektakulární citadely neopomeňte vedle cisteren, pohřebiště a kaple navštívit také jeskynní kostelík v severovýchodní části pevnosti (pod dubem po schůdkách dolů) se středověkým pohřebištěm. Daleko to odtud nebudete mít ani k nádhernému a historicky významnému klášternímu komplexu Paleokastritsa.

  • Neváhejte tedy a navštivte Angelókastro na ostrově Korfu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím