Hlavní město Lefkada

Lokalita: Řecko Lefkada Hlavní město Lefkada
Typ: Město

Náš názor

Opevněná a svůdná Lefkada

Hlavní město Lefkada, založené Benátčany roku 1648, nabízí svým návštěvníkům veškeré služby a komfort, které od jeho návštěvy očekávají. Město s přístavem, úzkými uličkami a typickými barevnými domky je plné zvuků tradiční řecké hudby a vůní nejrůznějších místních pokrmů. Nechybí tu samozřejmě ani obchůdky s nejrůznějším zbožím.

Metropole Lefkas se nachází na úplném severu ostrova u laguny, oddělující jej od řecké pevniny. Laguna je částečně využívána k odsolování vody a jejím středem vede plavební kanál, aby lodě mohly snadno dosáhnout lefkadský přístav.

Navštivte hlavní atrakce města Lefkada

Za trochou poučení lze v Lefkadě zamířit do některého z muzeí, církevních svatostánků a dalších památek. Při pobřeží lze obdivovat staré větrné mlýny. Ve městě se pravidelně konají festivaly, hudební vystoupení, dramatická představení, oslavy národních svátků a jiné kulturní akce.

Význačnou dominantou města Lefkada je hrad Santa Maura, kontrolující přístup z pevniny na celý ostrov. Jedná se o středověkou šestibokou pevnost se sedmi baštami umístěnou u Jónského moře na výběžku země, který se díky příkopu stal umělým ostrovem. Centrum hradu pochází ze 14. století a bylo postaveno benátským knížetem Giovannim Orsinim, který dostal Lefkadu věnem od epirského despoty Nikofera I.

Blízko hlavního města, v oblasti Agia Ekaterini, se nachází tzv. Alabastrová jeskyně. Nazývá se tak díky své kouzelné výzdobě tvořené stále rostoucími krápníky. Asi 10 kilometrů od Lefkady se táhne zhruba 2 kilometry dlouhý, překrásný kaňon Melissa.

  • Neváhejte tedy a navštivte hlavní město Lefkada na ostrově Lefkada.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím