Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 26 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Patras, dovolená doslova pohádková

Třetí největší město Řecka Patra (Patras) se nachází se na severním pobřeží Peloponésu u Patraského zálivu. Ploché pobřeží směrem do vnitrozemí rychle stoupá vzhůru díky blízkému masivu Panachaiko (1 928 m n. m.), ze kterého vytéká říčka Glaucus, dělící město na dvě pomyslné poloviny. Letiště Araxos je kvůli členitému terénu umístěno asi 40 kilometrů daleko. Dálnice A8 přes Egio a Korint zajišťuje rychlé spojení s Aténami.

Pláže kolem Patry

Na jedné straně moře, na druhé vysoké hory a mezi tím pobřeží plné pláží vytváří z Patry jedinečný cíl vaší dovolené na Peloponésu. Díky novému modernímu mostu Rio-Antirio je nyní navíc spojení s řeckou pevninou rychlé a pohodlné. Město je zároveň významným a velice rušným přístavem, ze kterého lodě vyplouvají na Jónské ostrovy (Zakynthos, Kefalonie, Lefkada) i do Itálie.

V Patře a blízkém okolí se ukrývá několik menších pláží. Nejblíže centru leží městská pláž s mnoha bary a nabídkou vodních sportů, často však přeplněná turisty. Pláž u předměstí Kastelocampos má skoro 2 kilometry a místy i značnou šířku. Rio Beach je rušná pláž, kde to žije pozdě do noci a ze které je krásný výhled na osvětlený dálniční most.

Další rekreační střediska poblíž Patrasu

Patra, to je dovolená plná atrakcí

Patra.jpgPatra představuje ideální kombinaci historie, nákupů, sportu a procházek. Je to velké město s kompletní vybaveností (nemocnice, supermarkety, restaurace, sportoviště), ke chvílím odpočinku slouží pobřežní promenáda, četné parky a zahrady. Za vidění stojí např. kostel Agios Andreas (jeden z největších na Balkáně), městské divadlo, francko-byzantská pevnost a několik muzeí. Kam se ještě podívat z Patry? Vyzkoušejte:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Patras

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.