Kamiros

Lokalita: Řecko Rhodos Kamiros
Typ: Historické místo

Náš názor

Archeologické naleziště Kamiros

Na severozápadním pobřeží řeckého ostrova Rhodos se nachází archeologické naleziště Kamiros. Dnes je oblíbeným cílem návštěvníků ostrova, kteří sem cestují za poznáním historie. Ročně jich tímto místem projdou tisíce – zařaďte se mezi ně!

Kamiros je rozlehlá historická lokalita ležící na severozápadě ostrova Rhodos. Rozkládá se přímo na pobřeží kousek od městečka Kalavarda. Od hlavního města ostrova je vzdáleno asi 30 kilometrů jihozápadním směrem.

Vzrušující výprava za tisíce let starou historií

V místě dnešního archeologického naleziště Kamiros se dříve ve třech úrovních rozkládalo antické město. Na kopci se nacházela akropole s chrámovým komplexem, domy většiny obyvatel byly v údolí a zde se nacházel i dórský chrám zasvěcený bohu Apollónovi. Dokonce známý Homér opěvoval v Iliadě místní keramické výrobky jako „hliněnou pokladnici“.

Roku 226 př. n. l. bylo město zničeno zemětřesením, poté obyvateli znovu obnoveno, ale po dalším zemětřesení v roce 142 př. n. l. už zůstávají jen ruiny, které dnes můžete na své dovolené na Rhodu navštívit. Akropole Kamiros byla objevena v letech 1852 až 1864.

  • Neváhejte tedy a navštivte Kamiros na ostrově Rhodos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím