Petaloudes - údolí motýlů

Lokalita: Řecko Rhodos Petaloudes - údolí motýlů
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Navštivte unikátní místo Petaloudes

V severní části Rhodu se nachází proslulé údolí Petaloúdes (česky nazývané Údolí motýlů). Jedná se o zhruba pět kilometrů dlouhé zelené údolí, jehož centrem je potok, který údajně nikdy nevysychá a v létě (od začátku července do poloviny září) je domovem tisíců motýlů.

Světová rarita Petaloúdes se nachází u severozápadního pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Pethaloúdes leží asi 20 kilometrů jižním směrem od hlavního města ostrova Rhodos.

Motýli, kam se podíváš

Vydáte-li se na svou letní dovolenou na Rhodos, naplánujte si výlet za zdejší raritou v podobě tisíců motýlů skrývajících se v zeleném údolí Petaloúdes. Pro turisty je zde upravena stezka, na jejímž horním konci je malý kostelík a na dolním se nachází muzeum motýlů a nedaleko také největší statek zaměřený na chov pštrosů na území Řecka.

Motýly do údolí láká vůně pryskyřičných stromů, které rostou pouze na ostrově Rhodos. Tento druh motýlů patří k nočním živočichům, ve dne odpočívajících na skalách. Mají zářivě oranžová křídla, ale když spí, splývají s okolím. Celé prostředí kolem říčky s vodopády a jezírky působí romantickým dojmem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Údolí motýlů na ostrově Rhodos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím