Philerimos

Lokalita: Řecko Rhodos Philerimos
Typ: Historické místo

Náš názor

Archeologický areál Philerimos

Srdce archeologického areálu Philerimos (Filerimnos) tvoří klášter Panagia. A především nezapomenutelná, kamenitá stezka pod stínem stromů Via Dolorosa (trasa mučednictví). Vede vedle monastýru, skládá se ze 134 „kroků“, symbolizujících Kristovo utrpení pomocí měděných rytin či oltářů, a zakončuje ji kříž o výšce 18 metrů. Po točitém schodišti se jeho vnitřkem dostanete na horizontální část, odkud se odkrývá panoramatický výhled na celý ostrov, obzvláště nádherný při západu slunce.

Malebný kopec Philerimos na severozápadě Rhodu dosahuje nadmořské výšky 260 metrů. Vypíná se nad rekreačními letovisky IalysosKremasti, mezi metropolí Rhodos a mezinárodním letištěm Diagoras. K břehům Středozemního moře to odsud jsou vzdušnou čarou 2,5 kilometru, do vyhlášeného akvaparku Water Park Faliraki je to asi 25 minut jízdy autem.

Philerimos, pokladnice (nejen) křesťanství umění

Původně stála na kopci Philerimos akropole Ialysos a starověký chrám Athény. V 5. století byl přetvořen na křesťanský chrám, z něhož se do současnosti dochovala pouze křtitelnice. Nový církevní komplex postavili rytíři a za svou dnešní podobu vděčí italským archeologům.

Součást klášterního komplexu Panagia tvoří kamenný gotický kostel Panagia Philerimos a malý podzemní kostel svatého Jiří ze 14. století. Můžete zde obdivovat vzácné fresky, kašnu o stáří 3 tisíce let či kopii podivuhodné historické ikony Panny Marie Philerimoské (dnes umístěné v Černé Hoře).

  • Neváhejte tedy a navštivte Philerimos na ostrově Rhodos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím