Theotokou Kechrias

Lokalita: Řecko Skiathos a Skopelos Theotokou Kechrias
Typ: Klášter

Náš názor

Zapomenutý klášter Theotokou Kechrias

Opuštěný klášter Theotokou Kechrias je údajně nejstarší na ostrově. Místo zbožných mnichů ho dnes obývá kolonie netopýrů, v okolí jsou krásné výhledy a na blízkém pobřeží se ukrývají nádherné písečné pláže. A cesta sem navíc umožňuje dobře poznat neobývané vnitrozemí Skiathu.

Monastýr Theotokou Kechrias se nachází na severovýchodě ostrova, na svazích nejvyššího vrcholu Mytikas (433 m n. m.). Z metropole Skiathu, vzdálené 7 kilometrů, se k němu dostanete po odbočce ze silnice vedoucí ke klášteru Agias Anastasias. Pěší výlet zabere zhruba 3 hodiny chůze, velice působivá je organizovaná výprava na oslech.

Zajděte se vykoupat pod klášter Theotokou Kechrias

Klášter Theotokou Kechrias vznikl zřejmě už v 15. století. Nedosahuje sice slávy ani význačnosti jako „buditelský“ klášter Evangelistrias, přesto jeho kýčovitě zbarvená věžička stojí za vidění.

Budete-li od něj po úzkých lesních pěšinách pokračovat dále na západ, dojdete nakonec k pobřeží Egejského moře. Táhne se u něj několik oblázkových pláží jako Kechria Beach či Ligaries Beach vybavené lehátky se slunečníky a dokonce i stánky s občerstvením.

  • Neváhejte tedy a navštivte Theotokou Kechrias na Skiathu.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím