Agios Sostis

Lokalita: Řecko Zakynthos Agios Sostis
Typ: Město

Náš názor

Využijte spoustu možností zábavy v Agios Sostis

Při procházce okolím řeckého letoviska Agios Sostis vás zaujme fascinující krajina přecházející z roviny do skalnatých, zelení porostlých hor na horizontu. Pobřežní cestičky vedou bujnou vegetací a olivovými háji. Pokud hledáte romantiku a klid, je toto místo, nesoucí svůj oficiální název podle kostelíku z 16. století, přesně pro vás.

Agios Sostis leží poblíž rekreačního střediska Limni Keri na jihu ostrova Zakynthos. Do 2,5 kilometru vzdáleného Laganasu se dostanete hezkou pěší procházkou po pláži i po silnici. Zhruba 12 kilometrů daleko se nachází vesnička Lithaka, v níž uvidíte tradiční řecký způsob života místních obyvatel.

Pláž v Agios Sostis je písečná a má pozvolný vstup do moře. Je vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Plynule navazuje na velkou pláž města Laganas. Navštívit můžete i sousední pláž Porto Koukla, která je prostornější a také písečná.

Ostrovy v okolí Agios Sostis

Nedaleko vesnice leží malý ostrůvek, jemuž místní říkají Cameo – to podle diskotéky, která se na něm nachází. Je to místo plné zvláštních kamenných útvarů, malých zátok a vzrostlých borovic. Na ostrůvku je také pěkná oblázková pláž. Z pobřeží se na něj dostanete přes dřevěný most.

V malém přístavu si lze vypůjčit člun, kterým se vydáte i k ostrovu Marathonisi. Známý je hlavně díky karetám obecným, které zde kladou svá vejce. Agios Sostis je také dobrým výchozím bodem pro mnoho výletů po celém ostrově.

  • Neváhejte tedy a navštivte Agios Sostis na ostrově Zakynthos.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím