Podrobné informace

  • 24 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 1SCR/1,763CZK

* průměrné teploty

Bird Island, dovolená na Ptačím ostrově

Z nejsevernějšího seychelského ostrůvku Bird Island uvidíte na všechny světové strany pouze nedozírné dálavy Indického oceánu. Nachází se asi 100 kilometrů od metropole Victoria na hlavním ostrově Mahé. Po půlhodinovém letu z něj tady můžete přistát díky zbudovanému přistávacímu pásu, zabírajícím jeho výraznou plochu.

Pláže na ostrově Bird Island

Bird IslandPůvodní korálový útes se působením času proměnil v malý ostrov s rozlohou zhruba 1 kilometr čtvereční. Dnes Bird Island představuje přírodní rezervaci s minimálním převýšením oproti mořské hladině, s exotickou vegetací (kokosovníky, papája, bavlna) a s jediným ubytovacím komplexem. Na své si tady přijdou především milovníci klidné atmosféry a aktivního, avšak ničím rušeného odpočinku. Pobřeží Bird Island tvoří jednu nepřerušovanou pláž, která zásluhou omezené kapacity hotelového resortu nemůže být přeplněná. Pokrývá ji jemný, bílý písek a především na severní polovině ostrova je hodně široká. Dno není příliš hluboké, v průzračně čisté vodě klesá jenom zvolna a láká všechny zájemce o šnorchlování a potápění.

Další rekreační střediska poblíž Bird Island

Co dělat na Bird Island

Nikoliv náhodou se ostrov jmenuje Bird Island (Ptačí ostrov), neboť v určitých obdobích zde hnízdí velké množství ptáků a také zelených želv. Četné stezky se hodí k večerním procházkám nebo k rannímu joggingu, lze si vypůjčit kajaky a projíždět kolem ostrova. Oblíbenou činnost představuje rybolov, jen je třeba myslet na vlastní vybavení. Porozhlédněte se však i po ostatních seychelských ostrovech:
  • Mahé nabízí koloniální metropoli Victoria a NP Morne Seychellois.
  • Curieuse ukrývá obří želvy.
  • Praslin proslul překrásnými plážemi.
  • Zpět na přehled informací o Seychelách a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Bird Island

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.