Denis Island

Mapa

Podrobné informace

  • 24 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 1SCR/1,763CZK

* průměrné teploty

Denis Island, dovolená stranou od civilizace

Druhý nejsevernější seychelský ostrov Denis Island dosahuje rozlohy jenom něco málo přes 2 kilometry čtvereční. Nachází se asi 50 kilometrů východně od Bird Island a cesta malým letadlem z hlavního ostrova Mahé sem trvá zhruba půl hodiny. Díky svému korálovému původu má jenom zanedbatelné převýšení a vyskytují se na něm také malé skalní útvary.

Pláže na Denis Island

Ostrov, pokrytý kokosovými palmami, nese své jméno po francouzském mořeplavci Denisovi de Trobriandovi, který zde přistál s lodí L’Etoile roku 1773. Turistické středisko však na Denis Island vzniklo teprve před několika lety, kdy ho koupil podnikatel Pierre Burkhard a postupně vybudoval komfortní resort o 26 vilkách. Prožijete tady luxusní dovolenou plnou klidu a přirozeného odpočinku, dokonce bez rušení televizním signálem a připojením k internetu. Téměř po celém obvodu ostrova se táhne nádherná, romantická pláž. Pokrývá ji jemný bílý písek, má povětšinou mírný vstup do Indického oceánu, stíní ji exotická vegetace a zásluhou minimální obsazenosti vyniká báječným klidem. V jižní a východní, výrazně užší části, chrání pláž na Denis Island před velkými vlnami korálový útes, který zároveň poskytuje jedinečný terén pro milovníky šnorchlování.

Další rekreační střediska poblíž Denis Island

Denis Island a jeho nabídka aktivit

Na Denis Island se jezdí hlavně za letní pohodou, lenošením na pláži a dobrým jídlem. Zábavu tady zahrnují procházky kokosovníkovým hájem, focením obřích suchozemských želv nebo rybařením. K žádaným aktivitám patří plavba lodí za mělké korálové dno a lov větších ryb včetně tuňáků, barakud a mečounů. K dalším možnostem příjemného trávení volného času se řadí:
  • poznávání přírodních krás Seychel (perly na Aride, ptactvo na Cousinu, želvy na Curieuse),
  • tzv. „robinzonády“ na opuštěných ostrůvcích jako Aldabra (UNESCO),
  • výlety za kulturním dědictvím v čele s koloniální metropoli Victoria na Mahé.
  • Zpět na přehled informací o Seychelách a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Denis Island

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.