Podrobné informace

  • 24 °C červenec / srpen *
  • 22 - 23 °C červenec / srpen *
  • 1SCR/1,763CZK

* průměrné teploty

Praslin, pravá prázdninová pralinka pro každého

Druhým největším ze všech seychelských ostrovů je romantický Praslin. Nachází se asi 40 kilometrů severovýchodně od hlavního ostrova Mahé. Na délku měří zhruba 12 a na šířku kolem 4 kilometrů, jeho celková rozloha je 38,52 km2. Vrcholek Tahamaka má výšku 319 metrů a délka praslinského pobřeží přesahuje 40 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Pláže doslova jedna báseň

Praslin (8 tisíc stálých obyvatel) nabízí všem návštěvníkům dobrou infrastrukturu, založenou na dávné britské praktičnosti i smyslu pro detail, velice čistý Indický oceán perfektní pro šnorchlování a celou řadu aktivit. Panuje zde ticho, na první pohled vás uchvátí krásná, exotická příroda a pláže se v atraktivitě předhánějí jedna před druhou.

Krásnými plážemi jsou Seychely vyhlášené, Praslin zvláště. Nelze se tomu divit, neboť se pyšní klidem, dostatkem prostoru pro každého, výhledy na ostrovy v okolí, křišťálově čistou vodou a jemným, bílým pískem. K nejlépe hodnoceným patří Anse Lazio Beach, Anse Bois de Rose, Cote d'Or či Petit Anse Kerlan. Na všech si můžete užít surfování, jízdu na skútrech a vodních lyžích, plachtění na padácích a rozmanité adrenalinové sporty.

Zábava s golfem a poučení s ořechy

Praslin.jpgVšechny hotelové areály na Praslinu disponují službami potřebnými k prožití dokonalé dovolené. Kromě toho lze využít 18jamkové hřiště Lemuria Championship Course, minigolf, tenisové kurty, pétanque a hřiště na kopanou či beach volejbal. Ostrov dobře poznáte během procházky nebo projížďky na kole, případně na koni.

Největším přírodním lákadlem ostrova je údolí Vallée de Mai (UNESCO) v národním parku Praslin. Roste v něm unikátní palma lodoicea seychelská, plodící největší semena a plody na světě (ořechy coco de mer s váhou 40 kg).

Co ještě stojí za vidění na Seychelách?

  • Netknutá příroda ostrova Cousin
  • Obří želvy na ostrově Curieuse
  • Koloniální metropole Victoria
  • NP Morne Seychellois na Mahé

Zobrazit podrobné informace