1. Fischer.cz
  2. Klášter Sv.Kateřiny

Klášter Sv.Kateřiny

Náš názor

  • Vypravte se za jedním z nejstarších a dodnes fungujících klášterů

Detailní informace

Popis

Na výlet se odjíždí v ranních hodinách – klášter je zpřístupněn pouze dopoledne od 9.00 do 12.00 hod. Nenáročná procházka ke klášteru a prohlídka s průvodcem trvá asi hodinu a půl. Klášter patří jako jediný na území Egypta řecké ortodoxní církvi, je poutním svatým místem již od doby vzniku, tj. od 6. století. Je jedním z nejstarších klášterů na světě, známý je hlavně díky starozákonnímu příběhu o Mojžíšovi a „hořícím keři“, který je zde k vidění dodnes.

Po prohlídce vás čeká oběd v městečku sv. Kateřiny a následuje přejezd na bazar do Dahabu. Tady se naskytne ideální příležitost ke koupi suvenýrů, protože jsou zde příznivější ceny než v Sharm El Sheikhu.

Návrat do hotelů je plánován v odpoledních hodinách. Do kláštera se může vstoupit pouze se zahalenými rameny a koleny, což platí pro ženy i muže. Pokud nebudete patřičně vybaveni, přehoz na zahalení je možné si vypůjčit za malý poplatek přímo u vchodu do kláštera.

Orientační ceny

  • Orientační cena pro dospělou osobu 1 090 Kč
  • Orientační cena pro dítě do 12 let 650 Kč

Poznámka

Věnujte prosím pozornost skutečnosti, že může dojít ke změne v programu výletu nebo z důvodu nenaplnění minimální kapacity k jeho zrušení. Ceny jsou pouze orientační, o kompletní nabídce výletů a cenách vás bude informovat delegát na místě v destinaci.

Podobné služby