1. Fischer.cz
  2. Služby
  3. V letadle
  4. Rezervace míst v letadle

Rezervace míst v letadle

Seating

Zvolte si, kde a s kým chcete v letadle sedět. U vybraných letů si můžete před odletem vybrat, kde i vedle koho chcete v letadle sedět. Vyhněte se situaci, že budete mít místa v různých částech letadla. Buďte si nablízku i během letu!

Kategorie seatingu

Priority (standard) seat: možnost vybrat si sedadla dle vlastního přání. Priority seat nelze zarezervovat u exitů a v předních řadách.

XL (premium) seat: sedadla v přední části kabiny. Tato sedadla zpravidla nabízí více pohodlí, např. více prostoru na nohy nebo širší prostor mezi jednotlivými řadami sedaček. Plánky letadel pro konkrétní lety a podrobné informace o pravidlech usazování Vám podá Váš prodejce.

XL (premium) seat nouzový východ: sedadla u nouzových východů. Cestovní kancelář upozorňuje, že sedačky u nouzových východů mohou být obsazeny pouze osobami přiměřeně zdatnými a silnými, aby mohly v případě vzniku nouzové situace plně spolupracovat s palubním personálem a plnit jeho pokyny. Sedačky nesmí být obsazovány dětmi, osobami jakkoliv tělesně či mentálně postiženými, starými či fyzicky slabými či jinak nezpůsobilými (např. z důvodu požití alkoholu, omezené hybnosti či agresivity nebo protože jejich doprava vyžaduje prodlužovací pás). Osoby na těchto sedadlech musí být čeští rodilí mluvčí. Cestující na sedačkách u nouzových východů nesmí mít u sebe pod sedadlem žádná palubní zavazadla, a to ani ta nejmenší (všechna jejich palubní zavazadla musí být bez výjimky uložena ve schránkách k tomu určených). Pokud cestující, kteří si zarezervují tyto sedačky, nebudou splňovat podmínky pro dopravu na místech u nouzových východů, mohou být odbavovacím či palubním personálem posazeni na jiná místa. Upozorňujeme na to, že sedadla u nouzových východů nejsou ve většině případů polohovatelná a mívají pevné područky. U těchto míst také může být místo standardního okénka pouze nouzový průzor. Tato specifika sedaček u nouzových východů nejsou důvodem ke kompenzaci částky uhrazené za rezervaci místa nebo změnu místa při nástupu do letadla.

Výhody rezervace sedadel

V letadle budete mít garantovaná místa dle svého výběru

Cena

Standard seats (priority) 320 Kč/os./směr
Premium seats 720 Kč/os./směr
Seating je možné rezervovat nejpozději 3 pracovní dny před odletem.


Objednávka

Objednávejte na infolince 255 787 000, nebo pobočkách CK FISCHER

V případě jakýchkoliv dalších dotazů využijte tytéž kontakty, nebo e-mail: info@fischer.cz