×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Mapa

Zobrazit hotely na mapě

Podrobné informace

  • 28°C červenec / srpen *
  • 24°C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Roquetas de Mar, příjemná dovolená u moře

Asi čtvrthodinu jihozápadně (jízdou po dálnici A7) od provinčního centra Almeríi objevíte rybářskou vísku Roquetas de Mar. V posledních letech se rozrostla v moderní turistické letovisko. Spolu s nedalekým střediskem Aguadulce leží v ploché pobřežní krajině Costa de Almería u Středozemního moře, která se jenom velmi mírně zvedá směrem do vnitrozemí. Po několika kilometrech však prudce stoupá do Sierra de Gádor, podhůří nejvyššího pyrenejského pohoří Sierra Nevada.

Ideální plážová dovolená v Roquetas de Mar

V poměrně klidném letovisku Roquetas de Mar se neodehrává výrazně rušný noční život, ale ani o bary a diskotéky zde v některých ulicích není nouze. Město ctí svou rybářskou tradici a hrdě se k ní hlásí také každoročním festivalem. Dovolenou tady ocení všichni milovníci pohodové relaxace včetně rodin s dětmi.

Pláže v Roquetas de Mar čítají několik kilometrů a řada z nich se pyšní prestižní Modrou vlajkou za kvalitu. Hlavní pláž Playa de la Romanilla vinoucí se podél centra měří tisíc metrů, pokrývá ji hrubý, světlý písek s kamínky, do vody se svažuje velmi pozvolně a nabídka slunečníků, lehátek i vodních sportů je samozřejmostí. Severně, za ústím říčky Rambla de Vicar, na ni navazuje Playa de las Salinas, jižním směrem za jachetní marinou se táhne Playa de la Bajadilla.

Další rekreační střediska poblíž Roquetas de Mar

Prostřídejte slunění v Roquetas de Mar s procházkami zelení

Roquetas-de-Mar.jpgVybavení Roquetas de Mar zahrnuje obchody (i se supermarketem), restaurace, banky, poštu či střediska zdravotní péče. Na milovníky sportu čeká řada sportovišť, vyrostl zde golfový resort Club de Golf Playa Serena. Děti si užijí ve vodním světě Mariopark, vedle něhož stojí malé akvárium. Historické památky zastupuje zámek Santa Ana, přírodní divadlo a regionální muzeum, nechybí býčí aréna Plaza de Toros. Od sousedního letoviska El Campillo del Moro ho odděluje přírodní park Humedal Ribera de la Algaida. Tipy na aktivní pobyt v Roquetas de Mar a okolí:

Zobrazit podrobné informace

Můžete vybírat například z těchto hotelů

Uvedené ceny platí pro obsazenost 2 dospělí


Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím