Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Malaga, dovolená plná rozmanitých taháků

Druhé největší město Andalusie a významné turistické centrum Malaga leží na jihu Španělska u břehů Středozemního (Alboranského) moře. Je to centrum pobřeží Costa del Sol a jako význačný letecký, dálniční i železniční uzel výhodné místo k výletům po jižním cípu Pyrenejského poloostrova. Starobylá Granada se kupříkladu nachází něco přes hodinu jízdy autem blízko.

Pláže v okolí Malagy

V metropolitní oblasti Malagy žije takřka jeden milión obyvatel. Dovolenou si tady užijí všichni milovníci moderních přístavních měst s velice živou atmosférou, řadou historických památek a pestrou paletou turistických atrakcí. Prázdniny v Malaze se pojí s poznáváním jedinečné andaluské kultury, gastronomie a neutuchajícího společenského života. Líbit se tady může rodinám s většími dětmi, seniorům i partám mladých cestovatelů.

Pláže v jihozápadní části Malagy jako Playa de la Misericordia a Playa de San Andrés vedoucí k ústí řeky Guadalhorce jsou typické jemným pískem, majestátní šířkou a mírným sklonem do křišťálově čisté vody. Pláže východně od přístavu kromě Malagueta Beach jsou spíše kratší, oblázkové a plné příjemných zátočin. Jednotlivé pláže o celkové délce 15 kilometrů postupně propojuje promenáda plná palem, obchodů a restaurací.

Další rekreační střediska poblíž Malagy

Náměty, jak využít dovolenou v Malaze

Malaga.jpg

Jako každé velké město, i Malaga skýtá kompletní nabídku služeb a nepřeberné množství zajímavých míst. K jejím hlavním tahákům se řadí antický amfiteátr, středověká maurská pevnost Alcazaba s hradem Gibralfaro, katedrála Catedral de la Encarnación či obří býčí aréna La Malagueta. Takřka povinností je návštěva rodného domu a muzea Pabla Picassa, kdo by kultury ještě neměl dost, na toho čeká Centrum moderního umění. Kromě toho můžete v Malaze vyzkoušet:

  • botanickou a zoologickou zahradu,
  • pitoreskní ulici Strachan plnou gastronomických zařízení a barů,
  • úchvatný park Paseo del Parque,
  • Aqualand a krokodýlí zoo v sousedním Torremolinos,
  • nákupní galerii Rosaleda.

Zobrazit podrobné informace