Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Puerto Banus, dovolená v přístavu luxusu u Marbelly

Přístav a letovisko Puerto Banus se nachází mezi dvěma dalšími význačnými španělskými rekreačními centry San Pedro Alcantara a Marbella, pod níž někdy bývá administrativně též řazeno. Navazuje na obytnou zónu Nueva Andalucía a řadí se mezi pět nejluxusnějších a nejdražších jachetních marín v Evropě. Blízká dálnice ho rychle spojuje s mezinárodním letištěm a velkoměstem Málaga, pohoří Sierra Palmitera a Serranía de Ronda zajišťují celoročně velice příznivé, teplé počasí.

Na pláže Puerto Banus pějí ódy osobnosti filmu, hudby či módy

Přístav Puerto Banus na Costa del Sol byl slavnostně otevřen v roce 1970 za účasti celebrit jako Julio Iglesias, Grace Kelly nebo Roman Polanski. Význačné osobnosti z oblasti kulturního a politického života si ostatně letovisko oblíbily dodnes. Za jeho vznikem stojí obchodník José Banus a architekt Noldi Schreck, kteří vytvořili vysoce komfortní, esteticky vyvážený prázdninový resort plný širokých ulic, drahých obchodů, vilových čtvrtí a přilehlých golfových hřišť. Každý, kdo zbožňuje kvalitu, nadstandardní služby a umí je náležitě ocenit, je tady srdečně vítán!

V Puerto Banus jsou k rekreantům k dispozici dvě nádherné, rozlehlé pláže. Jihozápadním směrem od přístaviště se táhne Playa del Duque, příznačná rozdělením do pěti menších zátočin díky uměle vybudovaným kamenným náspům. Severovýchodně od maríny se rozkládá Playa de Levante, směřující za ústím Rio Verde k letovisku Marbella.

Obě pláže mají celkovou délku několik kilometrů, šířku přes 50 metrů, povrch z jemného, světlého písku a pozvolně se noří do azurových vod Alboránského moře. Perfektní plážové vybavení zahrnující vše, nač si vzpomenete, je tady samozřejmostí.

Další rekreační střediska poblíž Puerto Banus

Tisíc lodí, jeden nosorožec a další zábava v Puerto Banus

Puerto-Banus.jpg

Srdce Puerto Banus pochopitelně tvoří přístaviště pro nejdražší jachty brázdící hladinu Středozemního moře – údajně se jich sem, na plochu 15 hektarů, vejde bezmála tisícovka! Navazující infrastruktura je taktéž na nezbytně vysoké úrovni. V okolních ulicích proto můžete nakupit v nejexkluzivnějších buticích, nechybí velké obchodní galerie El Corte Ingles a Marina Banus, multikino, ani špičkové restaurace. Nabídku doplňují důležité služby (banky, lékárny či autopůjčovny).

Specifický kolorit Puerto Banus dotvářejí atrakce jako bulvár slávy se jmény osobností, které letovisko proslavily, skulptura nosorožce od Salvadora Dalího či monumentální sloup „La Victoria“ od gruzínského sochaře Zuraba Tsereteliho.

Určitě ovšem stojí za to vyrazit z Puerto Banus za poznáním zajímavých míst širokého okolí. Zkuste:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Marbella - Puerto Banus

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.