Pár praktických rad, které se vám budou na dovolené hodit

Nenechte se po příletu do hotelu zaskočit! Níže naleznete několik praktických informací, které je vhodné vzít před cestou v úvahu.

Mnohé cestovatele může po příletu překvapit, že zásuvky mají jiný formát než standardní evropský. V tomto případě je nutné v supermarketu či v železářství zakoupit vhodný adaptér. Jinak je v Andalusii situace s elektrickým proudem stejná jako v celém Španělsku.

To samé platí pro kvalitu pitné vody, doporučuje se místo kohoutkové pít vodu balenou, zakoupenou v obchodě.

Úředním jazykem je španělština, v turistických letoviscích se domluvíte běžně anglicky. Vždy je dobré znát alespoň základní slovíčka a fráze. malou ukázku španělštiny jsme pro vás připravili v přehledném slovníčku.

Opalování

Dbejte na základní pravidla zdravého opalování, slunce v Andalusii je hodně agresivní. Ačkoliv je Španělsko z velké většinou katolickou zemí, opalování bez horního dílu plavek není zakázáno.

Spanelsko-01-Andalusie-Opalovani-ano,-ale-bezpecne-To-plati-i-pro-pobyt-na-Costa-del-Sol-v-Andalusii.jpg

Nenechte se zaskočit zlodějíčky

Větší finanční obnos, cenné předměty, letenky a pasy uložte v hotelovém trezoru. Ve voze nenechávejte ležet cennosti na sedadlech a dalších viditelných místech. Krádeže hrozí také na pláži, pokud necháte své věci bez dozoru. Nezapomeňte, že peníze a cennosti nejsou pojištěny, a proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Pokud se stanete obětí krádeže, kontaktujte svého průvodce, informujte naši kancelář nebo navštivte místní policii, která sepíše protokol. Předložení protokolu bude pro pojišťovnu podmínkou k úhradě pojistného plnění (za předpokladu uzavření patřičného připojištění).

Krádež je možné nahlásit také telefonicky na linku 902 102 112, provozovanou ve španělštině, angličtině a němčině. Lze učinit i písemné prohlášení na www.policia.es v sekci Area del Ciudadano, Denuncias.


Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím