Praktické informace Andalusie – Costa del Sol

Covid-19, podmínky cestování Andalusie – Costa del Sol

Pár praktických rad, které se vám budou na dovolené hodit

Nenechte se po příletu do hotelu zaskočit! Níže naleznete několik praktických informací, které je vhodné vzít před cestou v úvahu.

Mnohé cestovatele může po příletu překvapit, že zásuvky mají jiný formát než standardní evropský. V tomto případě je nutné v supermarketu či v železářství zakoupit vhodný adaptér. Jinak je v Andalusii situace s elektrickým proudem stejná jako v celém Španělsku.

To samé platí pro kvalitu pitné vody, doporučuje se místo kohoutkové pít vodu balenou, zakoupenou v obchodě.

Úředním jazykem je španělština, v turistických letoviscích se domluvíte běžně anglicky. Vždy je dobré znát alespoň základní slovíčka a fráze. malou ukázku španělštiny jsme pro vás připravili v přehledném slovníčku.

Opalování

Dbejte na základní pravidla zdravého opalování, slunce v Andalusii je hodně agresivní. Ačkoliv je Španělsko z velké většinou katolickou zemí, opalování bez horního dílu plavek není zakázáno.

Spanelsko-01-Andalusie-Opalovani-ano,-ale-bezpecne-To-plati-i-pro-pobyt-na-Costa-del-Sol-v-Andalusii.jpg

Nenechte se zaskočit zlodějíčky

Větší finanční obnos, cenné předměty, letenky a pasy uložte v hotelovém trezoru. Ve voze nenechávejte ležet cennosti na sedadlech a dalších viditelných místech. Krádeže hrozí také na pláži, pokud necháte své věci bez dozoru. Nezapomeňte, že peníze a cennosti nejsou pojištěny, a proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti.

Pokud se stanete obětí krádeže, kontaktujte svého průvodce, informujte naši kancelář nebo navštivte místní policii, která sepíše protokol. Předložení protokolu bude pro pojišťovnu podmínkou k úhradě pojistného plnění (za předpokladu uzavření patřičného připojištění).

Krádež je možné nahlásit také telefonicky na linku 902 102 112, provozovanou ve španělštině, angličtině a němčině. Lze učinit i písemné prohlášení na www.policia.es v sekci Area del Ciudadano, Denuncias.


Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím