×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Španělsko
  2. Costa de Almería
  3. Místa
  4. Město Almería

Město Almería

Lokalita: Španělsko Costa de Almería Město Almería
Typ: Město

Náš názor

Almería, pokladnice umění, historie i zábavy

Hlavní město provincie Almería má stejné jméno a láká turisty zajímavou architekturou, řadou muzeí i několika příjemnými parky. Jeho součástí je i mezinárodní letiště a velký námořní přístav.

Španělská Almería se rozkládá u ústí řeky Río Andarax do Středozemního moře. Z jedné strany ji obklopuje pohoří Sierra de Alhamilla, z druhé Sierra de Gador, v dáli se zvedají třítisícové vrcholky Sierra Nevady. Do starobylé Granady je odsud asi 100 kilometrů.

Objevte dlouhé dějiny jihu Pyrenejského poloostrova

Pojmenování Almería vzniklo z arabského slova „Almairiyya“ a znamená „zrcadlo moře“. Město založil chalífa Abd-al-Rahman III. z Córdoby okolo roku 955 a sloužilo jako přístav a centrum obchodu cordobského chalífátu. Kdysi zde měl velký význam také obchod s hedvábím.

Mezi význačné památky Almeríi patří například maurský hrad Alcazaba, druhá největší pevnost v Andalusii. Věže Torre del Homenaje, Torre de la Justicia a Torre de los Espejos dokládají, jak mohutné bylo kdysi toto opevnění. Pod pevností se nachází katedrála z 15. století. Za zmínku stojí též kostel svatého Jakuba postavený v roce 1533, park Alquiler de barcas, seizmologické muzeum a zoologická zahrada.

  • Neváhejte tedy a navštivte město Almería v Almerii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím