Fauna a flóra na Costa de la Luz

Vnitrozemí Costa de la Luz směrem od Cádizu je kopcovité a zelené. Všude, kam se jen podíváte, narazíte na slunečnicová pole a stáda býků na nekonečně širých pastvinách. Sever oblasti je kopcovitý. Tyto končiny se zdají téměř neobydlené, pouze vysoko ve skalách se nacházejí bílé vesničky, jako je Vejer de la Frontera nebo Medinas Sidonia.

Krásy andaluské přírody

V celé Andalusii najdete rozsáhlou síť chráněných přírodních území, pokrývajících prakticky 20 procent její rozlohy. V obtížných přírodních poměrech vyprahlých polopouští se dobře adaptovaly rostliny jako trpasličí palmy, agáve či opuncie.

Spanelsko-02-Costa-de-la-Luz-Krasna-priroda-na-pobrezi-Andalusie.jpg

Za faunou nejen do národních parků

Na Costa de la Luz lze sledovat ke dvěma stovkám druhů ptáků, kteří si zde staví hnízda. Patří mezi ně i plameňáci a ibis hnědý, kterého najdete pouze zde. Mezi evropskými ornitology je oblíbený národní park Doñana při ústí řeky Guadalquivir.

Mezi nejběžnější andaluské savce patří robustní a divoká horská koza bezoárová, jejíž samci mají výrazné dlouhé rohy. Dále můžete narazit na divočáky, jeleny, srnce, daňky, cibetky, promyky, veverky, jezevce či vydry.