Sant Ferran de ses Roques

Lokalita: Španělsko Formentera Sant Ferran de ses Roques
Typ: Historické místo

Náš názor

Sant Ferran de ses Roques, něžné srdce Formentery

Ospalou vesničku Sant Ferran de ses Roques objevíte uprostřed malebné vnitrozemské přírody nejmenšího z Baleárských ostrovů, okouzlující Formentery. Pro svou odlehlost a úchvatné tropické lokace byla obec v šedesátých letech minulého století oblíbenou základnou hnutí hippies. Dodnes je prostoupena uvolněnou a poklidnou atmosférou, v níž si během dovolené perfektně odpočinete mimo obvyklý prázdninový ruch turistických letovisek.

Sant Ferran de ses Roques leží na severovýchodě ostrova, nedaleko známé „Laguny plameňáků“ Estany Prudent. Jen několik málo kilometrů odsud pulsují oblíbené resorty Es Pujols a La Savina.

Všechno budete mít nadosah ruky

Daleko to ze Sant Ferran de ses Roques nebudete mít k perfektně vybaveným bělostným plážím známých formenterských resortů. Jsou omývány průzračnými vlnami Středozemního moře a skýtají perfektní podmínky pro koupání, opalování, potápění či šnorchlování. Pro svůj pozvolný sestup do vody jsou velmi vhodné i pro děti.

Zatoužíte-li po rušnějších lokacích, můžete se z nedalekého přístavu La Savina vydat lodí přes nevelkou úžinu na návštěvu sousedního, daleko známějšího ostrova Ibiza. Zajímavý je i průzkum neobydlených středomořských ostrůvků jako například S'Espalmador, kde si užijete dokonalého soukromí.

  • Neváhejte tedy a navštivte Sant Ferran de ses Roques na Formenteře.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím