Doprava na Fuerteventuře. Přeprava a cestování po ostrově

Mezinárodní letiště El Mattoral se nachází několik kilometrů jižně od metropole Puerto del Rosario. Provoz zahájilo v roce 1969 a v současnosti ho využívá přes 6 miliónů cestujících ročně.

Jachetní přístav v Calete de Fuste na Fuerteventuře.

Autobusy Fuerteventura

Na ostrově funguje autobusová doprava do hlavních měst a vesnic. Jízdní řády vám mohou poskytnout na recepci hotelu a také bývají umístěny přímo na autobusových zastávkách. Jízdenku si koupíte u řidiče při nástupu do vozidla. Směr jízdy se zpravidla uvádí na čelní straně autobusu.

Taxi Fuerteventura

Stanoviště vozů taxislužby na Fuerteventuře viditelně označuje tabule s bílým písmenem „T“ na modrém podkladu. Přímo na ulici můžete zastavit vůz s rozsvíceným zeleným světlem s nápisem „libre“. Taxi vám zavolá i každá hotelová recepce. Vozy mají taxametry a pro některé trasy také stanovené pevné tarify. Vždy samozřejmě můžete žádat informaci o ceně jízdy dopředu.

Jak si pronajmout auto na Fuerteventuře

Na ostrově lze pronajmout vozidlo v řadě autopůjčoven. Doporučujeme, abyste se vždy pečlivě seznámili se smluvními podmínkami, zejména s ohledem na pojištění vozu. Některé cenové nabídky se uvádějí bez daně a dalších poplatků, tvořících výslednou cenu pronájmu. Pokud si nechcete dělat starosti se sháněním auta, obraťte se na delegáta CK FISCHER.

Čerpací stanice stojí podél hlavních silničních tahů, zejména při výjezdu z letiště a ve větších střediscích (Corralejo, Puerto del Rosario, Tarajalejo, Costa Calma, Morro Jable). Ve vnitrozemí se jich nachází podstatně méně.

Důležité dopravní předpisy Fuerteventura

Pokuty za případné přestupky jsou velmi vysoké, seznamte se proto s dopravními předpisy a respektujte je. Mezi nejdůležitější patří:

  • Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec a na silnici pro motorová vozidla 90 km/h, na dálnici 110 km/h.
  • Použití bezpečnostních pásů je povinné na všech sedadlech i v obci.
  • Použití bezpečnostní přilby je povinné pro všechny motocyklisty.

Při dopravní nehodě přivolejte policii Guardia Civil – tráfico či Policia local a nechte si potvrdit záruku pojistného od druhého účastníka dopravní nehody. Velkou pozornost věnujte správnému parkování.