Poloha a geografie ostrova La Palma

La Palma je se svou rozlohou 706 kilometrů čtverečních pátým největším z Kanárských ostrovů. Nachází se v jejich západní části, několik desítek kilometrů od Tenerife, La Gomera a El Hierro. Na africký kontinent je to odsud vzdušnou čarou přes Atlantský oceán kolem 400 kilometrů.

Nejvyšším bodem ostrova je hvězdárna Roque de los Muchachos ve výšce 2 426 metrů. La Palma je v současné době nejvíce vulkanicky aktivní ze všech Kanárských ostrovů. Poslední erupce se na tomto ostrově datují do roku 1971, kdy vybuchla sopka Teneguia v jižní části ostrova, a do roku 2021 (Cumbre Vieja).

Demografie a ekonomika La Palmy

Celkový počet obyvatel ostrova je asi 85 tisíc. Jejich etnický původ vede ke Guančům, jinak náleží kulturou, jazykem i katolickým vyznáním ke Španělsku. Jsou přátelští, srdeční, ohleduplní a vždy se vám budou snažit vyhovět i pomoci. Hlavním městem je Santa Cruz de La Palma.

La Palma žije hlavně z cestovního ruchu. Po celém ostrově se pěstují pomeranče, hroznové víno, tabák, avokádo, papája a také banány na banánových farmách na západě v údolí Los Llanos de Aridane. Farmáři chovají kozy, ovce a krávy.

Spanelsko-07-La-Palma-Nejvyssi-bod-La-Palmy,-stanice-Roque-de-los-Muchachos.jpg