Teguise

Lokalita: Španělsko Lanzarote Teguise
Typ: Město

Náš názor

Poznejte Teguise, dávnou lanzarotskou metropoli

Ani ne dvoutisícové Teguise je bývalé hlavní město Lanzarote. Kvůli četným útokům námořních pirátů bylo vystavěno ve vnitrozemí ostrova. Zhruba 10 kilometrů od něj se nachází význačné rekreační středisko Costa Teguise.

Městečko Teguise najdete v severní polovině Lanzarote, zhruba uprostřed mezi jihovýchodním a severozápadním pobřežím. V jeho těsné blízkosti se na výrazném vršku tyčí význačná pevnost Castillo de Guanapay (Santa Bárbara).

Kdy Teguise vládlo Lanzarote

Teguise bylo založeno již v roce 1414. O 11 let později se dokonce stalo metropolí celých Kanárských ostrovů, této pocty si ovšem užilo pouze do roku 1448. Hlavním správním sídlem Lanzarote bylo naopak více jak čtyři století. V roce 1852 se úřady přestěhovaly do Arrecife, vzdáleného 15 kilometrů.

Na hlavním teguiském náměstí dnes můžete navštívit palác Espinola, někdejší sídlo lanzarotské vlády. Palác architektonicky upravil (kdo jiný než) César Manrique a řadí se mezi zdejší kulturní památky. Vždy v neděli dopoledne se zde konají trhy, na nichž se dá pořídit široká škála nejrůznějšího zboží.

  • Neváhejte tedy a navštivte Teguise na Lanzarote.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím