×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
Zavřít

Zvolte cílové destinace

Bohužel jsme nic nenašli
Zavřít

Doprava

Typ dopravy

Vyberte si typ dopravy a odletové letiště

Odletová letiště:

Zavřít

Termín a délka

Vybrané termíny

Zavřít

Zadejte obsazenost

Smazat pokoj

Počet cestujících 1. pokoj

Věk dětí

1. dítě
2. dítě
3. dítě
4. dítě
5. dítě

přidat další pokoj

Stručný zeměpis Španělska

Španělsko se společně s Portugalskem rozkládá na Pyrenejském poloostrově v jihozápadní Evropě. Patří k němu ještě Baleárské ostrovy ve Středozemním moři, Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a několik drobných území v severní Africe.

Rozloha Španělského království činí 504 782 kilometrů čtverečních. Jeho druhá pevninská hranice ho na severu odděluje od Francie a Andorry. Na jihu se nachází britské zámořské území Gibraltar. Délka španělského pobřeží je 4 964 kilometrů. Značnou část z něj zabírají vyhlášená letoviska jako Costa Brava, Costa del Sol, Costa de la Luz či Costa Tropical.

Nejvyšší vrcholky Španělska

Španělsko je velice hornaté. Jeho nejvyšší horou je s 3 718 metry Pico de Teide na kanárském ostrovu Tenerife. Nejvyšším bodem pevninského Španělska je Mulhacén v masivu Sierra Nevada mezi městy Granada a Almería na jihu. Nejznámějším horstvem jsou o trochu nižší, zhruba 450 kilometrů dlouhé Pyreneje na severu.

Spanelsko-Spanelska-krajina-u-Algarve.jpg

K dalším horským systémům patří Kantaberské pohoří u Biskajského zálivu, prudké Iberské pohoří a skalnatá Sierra Morena. Centrální část španělského území vyplňuje rozlehlá náhorní plošina Meseta Central, z níž kousek od Madridu vystupuje Kastilské pohoří.

Která pyrenejská řeka je nejdelší?

I přes poměrně suchý a horký ráz krajiny teče Španělskem několik mohutných řek. Nejdelší z nich jsou 1 038 kilometrů dlouhá Tajo, směřující dále do Portugalska, a o něco kratší Ebro ústící do moře asi 150 kilometrů od Barcelony. Naprostá většina vodních toků však nepřesahuje délku 100 kilometrů.

Ve Španělsku žije přes 47 miliónů obyvatel, z nichž 74 % tvoří Španělé, 17 % Katalánci, 7 % Galicijci a zbytek Baskové. Náboženství má ve společnosti poměrně významnou úlohu, zvláště římskokatolické vyznání, k němuž se hlásí 76 % populace. Muslimů jsou 2 %, protestantů 1,5 % a ostatní obyvatelé země jsou bez vyznání. Hlavním městem je Madrid.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje