×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Praktické informace o Zanzibaru

Zanzibar-a-jeho-krasne-prostredi.jpg

Zanzibar je sice typickou turistickou destinací, ve které se myslí především na pohodlí zahraničních návštěvníků, přesto se tady oproti středoevropským zvyklostem najde řada odlišností. Přečtěte si o tom, jak je to na Zanzibaru s elektrickým proudem, pitnou vodou, bezpečnostní situací a opalováním.

Elektrický proud

Ačkoliv teče v zanzibarské síti standardní napětí 220 V, zásuvky jsou montovány dle britských norem s plochými kolíky. Použití českých přístrojů je proto možné pouze s adaptérem, který si můžete vypůjčit v hotelu, nebo koupit v některém z obchodů.

Voda

Voda z vodovodu není pitná na celém území Zanzibaru. Pijte výhradně vodu balenou – je dobrá, laciná a k dostání téměř na každém rohu. Vzhledem k častému výskytu střevních potíží u turistů se vyvarujte též potravin, jež mohou nepřevařenou vodu obsahovat. Týká se to zejména zmrzliny a ředěných nápojů.

Bezpečnost a kriminalita

Oblast Zanzibaru je pro turisty bezpečná a nehrozí tady žádné výrazné nebezpečí. Lze se však setkat s běžnou pouliční kriminalitou, stejně jako ve velkých evropských městech. Hlídejte si proto zavazadla, hotovost a cestovní doklady, ani nevystavujte na odiv šperky a jiné cennosti. Za výslovně rizikovou oblast je považována jen přístavní čtvrť hlavního města, kam se rozhodně nedoporučuje chodit po setmění.

Opalování

Na Zanzibaru sálá žhavé tropické slunce. Každý Evropan se světlou či nepřivyklou pokožkou by měl používat ochranné krémy s faktorem 20 a vyšším, důsledně nosit pokrývku hlavy a zdržet se pobytu na přímém slunci v poledních hodinách. Luxusní resorty disponují i plážemi vybavenými slunečníky.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím
Zavřít

Upřesnit hledání

Stravování

Pláž

Vzdálenost od pláže:

Typ dovolené:

Smazat

Minimální kategorie hotelu

Cena zájezdu za všechny osoby

min. 0 kč
max. 900 000 kč
min. 0 kč max. 900 000 kč
 

Vzdálenost aquaparku:

Vybavení hotelu

Sport/zábava

Typ pokoje

Vybavení pokoje