1. Fischer.cz
  2. Thajsko
  3. Aktivity a zábava

Aktivity a zábava v Thajsku

Wellnes - thajské masáže

Tahajsko wellness

Tento typ masáží je prastará metoda, mnohdy popisovaná jako "nesnesitelně příjemná zkušenost". Spočívá v napínání, ohýbání a manipulaci s lidským tělem tak, aby energie byly rozmístěny po celém těle rovnoměrně a dosáhlo se tak vyrovnání jejich toků. V Thajsku si tento typ masáže můžete vyzkoušet v podstatě na každém kroku.

Sporty

Potápění a šnorchlování

Thajsko je skvělou destinací pro provozování nejrůznějších vodních sportů. Na každém místě poloostrova naleznete potápěčské obchody, které vám poskytnou nejen vybavení, ale také cennou radu. Vody kolem mohou být občas velmi bouřlivé. Potápěčské školy nabízejí rovněž celou řadu výletů na ostrůvky rozseté v okolí. Ve zdejších křišťálově čistých vodách můžete vyzkoušet i šnorchlování.

Golf

V Thajsku jsou na mnoha místech skvělé podmínky pro golf. Mezi nejoblíbenější hřiště patří například Santiburi Golf Course na ostrově Samui, patřící k Santiburi Resortu. Hřiště je posazeno v kopcích na severním konci ostrova. Bo Phut Hills Golf Club nabízí cenově dostupnější možnost pro golfisty na 9jamkovém hřišti.

Jízda na kajaku

Dospělí i děti milují výlety, při kterých si můžou vyzkoušet šnorchlování a jízdu na kajaku. Gumové kanoe jsou ideální pro objevování jeskyní pod vápencovými útesy. Nejfantastičtější mořské jeskynní scenérie se nacházejí v Phang Nga.

Plachtění a kiteboarding Thajsko pláže

Plachtění má v Thajsku dlouhou tradici. Ročně přijíždí na Koh Samui stovky turistů vyhledávajících tento vodní sport. Vybrat si můžete z nabídek škol plachtění, které zároveň nabízejí lodě k pronájmu. Větrné podmínky u břehů ostrova jsou ideální pro kiteboarding, který je rok od roku v turistických centrech vyhledávanější.

Thajský box

V Thajsku je mnoho škol, které nabízejí možnosti výuky thajského boxu. Pokud budete chtít hlouběji zasvětit do tajů tohoto bojového umění, obraťte se na místní mistry.

Zábava, noční život 

Mnoho hotelů a letovisek pořádá večery představující místní kulturu a umění. Večery s thajskými tanci jsou opravdu nezapomenutelné. Chcete-li navštívit některé z barů nebo diskoték, vyrazte do centra města. Některé větší klasické kluby často hostí i mezinárodní DJs ve stylovém prostředí. V podstatě každé velké letovisko má celou řadu možností, jak se večer pobavit. Zeptejte se místních, každý vám ochotně poradí.