Jak se jezdí po Djerbě

Mezinárodní letiště Djerba-Zarzis leží několik kilometrů západně od okraje města Houmt Souk. V provozu je od roku 1970.

Nejvíce využívaný způsob přepravy na kratší vzdálenosti jsou taxíky. Cena za jejich použití je poměrně nízká a najdete je v podstatě u všech hotelů a na rušnějších místech. Zastavují ale i na mávnutí. Vozy mají žlutou barvu a označení „taxi“. Pokud se chcete vyvarovat dohadů o ceně, zkontrolujte si, zda má řidič zapnutý taxametr. Ceny jsou u všech taxikářů v podstatě stejné, v noci ale počítejte s dvojnásobnou sazbou. Běžně se platí okolo 350 milimů za kilometr cesty, což odpovídá asi 6 korunám.

Autobusy a louage na Djerbě

Autobusy místních linek jsou nejlevnější možností dopravy. Jezdí poměrně často a dostanete se s nimi do větších měst i turisticky zajímavých míst. Je to také jedna z možností, jak se setkat s běžným životem zdejších lidí. Autobusy mají svá pevná stanoviště, ale nikoli pevné jízdní řády. Kde staví a kam jedou, se dozvíte na recepci hotelu, od místních nebo přímo u delegáta CK FISCHER.

Dálkové autobusy naopak jezdí vždy načas. Jsou klimatizované a pohodlné. Lístky koupíte na místě v autobuse. Pozor, v tomto případě se nastupuje vzadu.

djerba-Rybarske-lode-na-Djerbe.jpg

Zajímavou alternativou jsou tzv. louage. Jsou to většinou osmimístné vozy, které jezdí po pravidelné trase. Odjíždějí až tehdy, když jsou plně obsazené. Pokud se během cesty místo uvolní, zastaví vám i na mávnutí. Poznáte je podle barevného pruhu, který se liší podle trasy.

Autem Djerbou křížem krážem

Cestovní kancelář FISCHER zajišťuje pronájem vozů prostřednictvím smluvních autopůjčoven za cenově výhodnějších podmínek. Informace o možnostech pronájmu vozidel a cenách vám poskytne delegát a popřípadě zajistí také rezervaci vozu.

Stejně jako v České republice i v Tunisku se jezdí vpravo. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo ni 90 km/h. Za překročení rychlosti můžete dostat i poměrně vysokou pokutu. Silnice jsou v dobrém stavu, řidiči často používají klakson a každý, kdo přijíždí zprava, má přednost, včetně kruhového objezdu.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím