Doprava na Djerbě

Mezinárodní letiště Djerba-Zarzis leží několik kilometrů západně od okraje města Houmt Souk. V provozu je od roku 1970.

Taxi na Djerbě

Nejvíce využívaný způsob přepravy na kratší vzdálenosti jsou taxíky. Cena za jejich použití je poměrně nízká a najdete je v podstatě u všech hotelů a na rušnějších místech. Zastavují ale i na mávnutí. Vozy mají žlutou barvu a označení „taxi“. Pokud se chcete vyvarovat dohadů o ceně, zkontrolujte si, zda má řidič zapnutý taxametr. Ceny jsou u všech taxikářů v podstatě stejné, v noci ale počítejte s dvojnásobnou sazbou. Běžně se platí okolo 350 milimů za kilometr cesty, což odpovídá asi 6 korunám.

Autobusy a louage na Djerbě

Autobusy místních linek jsou nejlevnější možností dopravy. Jezdí poměrně často a dostanete se s nimi do větších měst i turisticky zajímavých míst. Je to také jedna z možností, jak se setkat s běžným životem zdejších lidí. Autobusy mají svá pevná stanoviště, ale nikoli pevné jízdní řády. Kde staví a kam jedou, se dozvíte na recepci hotelu, od místních nebo přímo u delegáta CK FISCHER.

Dálkové autobusy naopak jezdí vždy načas. Jsou klimatizované a pohodlné. Lístky koupíte na místě v autobuse. Pozor, v tomto případě se nastupuje vzadu.

djerba-Rybarske-lode-na-Djerbe.jpg

Zajímavou alternativou jsou tzv. louage, většinou osmimístné vozy, které jezdí po pravidelné trase. Odjíždějí až tehdy, když jsou plně obsazené. Pokud se během cesty místo uvolní, zastaví vám i na mávnutí. Poznáte je podle barevného pruhu, který se liší podle trasy.

Autem Djerbou křížem krážem

Cestovní kancelář FISCHER zajišťuje pronájem vozů prostřednictvím smluvních autopůjčoven za cenově výhodnějších podmínek. Informace o možnostech pronájmu vozidel a cenách vám poskytne delegát a popřípadě zajistí také rezervaci vozu.

Pravidla silničního provozu

Stejně jako v České republice i v Tunisku se jezdí vpravo. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo ni 90 km/h. Za překročení rychlosti můžete dostat i poměrně vysokou pokutu. Silnice jsou v dobrém stavu, řidiči často používají klakson a každý, kdo přijíždí zprava, má přednost, včetně kruhového objezdu.