Doprava v Turecku

Dopravní předpisy v Turecku

turecko-Vsechny-turecke-hotely-spojuje-kvalitni-silnicni-sit.jpg

Pokud plánujete řídit vůz, doporučujeme seznámit se s místními dopravními předpisy.

  • Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h.
  • Nejvyšší povolená rychlost mimo obec je 90 km/h, na označených úsecích 110 km/h.
  • Nejvyšší povolená rychlost na silnici pro motorová vozidla je 120 km/h.
  • Nejvyšší povolená rychlost na dálnici je120 km/h.
  • Použití bezpečnostních pásů je povinné vždy a na všech sedadlech.
  • Použití bezpečnostní přilby je povinné pro všechny motocyklisty.

Jinak jsou hlavní zásady stejné jako v České republice. Jezděte vpravo, předjíždějte vlevo a dávejte přednost zprava. Parkovacích míst je v turistických centrech dostatek, ale z 90 % jsou zpoplatněna.

Taxi doprava

Na kratší vzdálenosti se vyplatí využít pro přepravu vozy taxi. Ty jsou v Turecku označené žlutou barvou a nápisem TAKSI. Řidiči taxislužby v turistických centrech ne vždy zapínají taxametr, proto si cenu raději domluvte dopředu.

Cestování autobusem

Cestovat po okolí můžete místní dopravou, které se říká dolmuš. Jsou to menší autobusy či mikrobusy jedoucí po předem stanovené trase. Stavějí nejen na zastávkách, ale i mimo ně nebo na mávnutí. Trasu poznáte podle cedule na předním skle. Hromadná městská doprava i dálkové autobusy mají pevné ceny. Autobusy představují nejrozšířenější a nejoblíbenější dopravní prostředek v Turecku.

Pokud si chcete pronajmout auto

V destinaci si můžete vypůjčit i vůz. Doporučujeme předem konzultaci s vaším průvodcem. Jedině tak budete mít jistotu, že nenarazíte na podvodné prodejce. Cestovní kancelář FISCHER má v místě smlouvy s partnerskými společnostmi.

Pronajmout vůz si můžete u spolehlivé a mnohdy i levnější autopůjčovny. Vždy si pečlivě prostudujte smlouvu o pronájmu automobilu a informujte se o pojištění vozu. K vypůjčení auta postačí český řidičský průkaz, věk minimálně 21 let a alespoň roční praxe v řízení motorových vozidel.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím